Yağlara ‘Elveda’ kaslara ‘Merhaba’

Özgen YILDIRIM
27 Ekim 2020

‘Zamanım yok ama artan kilolarımdan kurtulmak istiyorum…’, ‘Zayıflayacağım ama sarkan derilerim ne olacak?’, ‘Gelen gideni aratır mı?’
Hepimizin aklında birtakım sorular… Kilo verme süreci de onun ardından gelen toparlanma evresi de aslında zorlu bir süreç. Sonuçta vücudunla ilgili bir karar veriyorsunuz ve sonucunu önceden kestiremiyorsunuz. Özellikle zayıfladıktan sonra derilerin sarkma ihtimali çoğu kez kişileri zayıflama arzusundan bile uzaklaştırıyor… Bugün size farklı bir medikal estetik uygulamasından bahsedeceğim. Emsculpt!
Emsculpt, kas yaparken aynı zamanda da yağ yakmanızı sağlayan Amerika Sağlık Örgütü (FDA) onaylı yenilikçi teknolojilerden biri.
HIFEM teknolojisi; yüksek yoğunluklu odaklı manyetik alan ile çalışmaktadır ve muadili bulunmamaktadır. Vücut şekillendirme işlemlerinin içinde devrim yaratan en son teknolojik gelişmedir. Tüm teknolojiler yağ azaltmaya odaklı çalışırken Emsculpt kas yaparken yağ yakar ve uzun zamandır hayal ettiğiniz o fit görünüme kavuşmanıza yardımcı olur.
Peki, her uygulamada olduğu gibi bu yöntemde de en önemli olan şey: Güvenlik!
İlk başta da dediğim gibi Emsculpt, FDA tarafından onaylanmış ve uygun olduğu kanıtlanmış. Aynı zamanda tıbbi alanda CE sertifikasına sahip. Karın dokusunun iyileştirilmesi, kasların güçlendirilmesi aynı zamanda da kalça, uyluk bölgesinin sıkılaştırılması için etkili bir yöntem…
Bugüne kadar geliştirilen teknolojiler yağ odaklı iken Emsculpt kas odaklı çalışan bir sistemdir. Gerçekte vücudun hayal edilen görüntüye ulaşması için sadece yağlardan kurtulmak ne yazık ki çözüm değildir. Kasların artması, daha sıkı ve fit bir görünüm için gerekli olsa da bu olay duruşumuzu da net bir şekilde düzeltir. Bahsettiğimiz yöntemle hem kas yapısını güçlendirmek hem de yağlardan kurtulup incelmek mümkün.
Genelde danışanlarımızdan aldığımız sorulardan biri de, ‘Tamam ama ağrı ya da acı duyacak mıyım?’ oluyor. Uygulama alanındaki kasları uyaran sistem normal kas kasılmasının dışında supramaximal kasılma yapar. Bu kasılmalar saniyede 5 ve üzerinde olmaktadır. Normal bir insanın bu kadar hızlı kaslarını çalıştırmasının mümkün değildir. Normal kasılmalar ile supramaximal kasılmalar arasındaki fark ise laktik asit oluşumudur. Emsculpt uygulamasından sonra laktik asit oluşmaz ve işlem esnasında ve sonrasında ağrı can yanması ya da et kesmesi denilen ağrılı süreç gelişmez.
Yöntemin uygulanmasının ardından kişiden kişiye göre etkileri değişkenlik göstermektedir. Genel itibariyle 4 seans tamamlanmadan 2 ila 4 hafta arasında kas yoğunluğunun arttığı görülmektedir. Hissedilen etki ise uygulamanın hemen ardından kendini belli eder. Yoğun bir egzersizden sonra genişleyen ve sertleşen kaslarınızın aynı yapısını yine uygulamadan sonra görebilir ve hissedebilirsiniz.
Yazımı her hafta yaptığım uyarı ile tamamlamak istiyorum: Lütfen vücudunuzla ilgili bir işlem uygulayacaksanız alanında uzman ve yetkin kişilere danışınız…
Hepinize sağlıklı, huzurlu ve mutlu haftalar dilerim!

Cumhuriyet dönemi sosyal güvenlik reformu

Sen anlat, biz dinleriz!