Yalnız kalan sadece İzmir futbolu mu?

Aycan SUPHANDAĞLI
15 Aralık 2022

Derbide yaşananlar ve sonrasında verilen cezaların ağırlığı ne iki kulübü memnun etti ne de bizi…Bir de üstüne mutsuzluk eklenince…

OLSUN, DEVAM

Geçtiğimiz haftasonu Altay uzun süre önde götürdüğü maçta rakibine yenildi. Yenebilseydi ligde çok iyi yere yükselecekti ve tekrar Süper Lig’e çıkabilme ihtimalini matematiksel olarak çok rahatlıkla konuşabilecektik. Bir de elbette yakalanan rüzgar çok önemli, hükmen mağlubiyetin ardından alınacak üst üste galibiyetler takımın moralini de yerine getirebilirdi. Yine de bir maçla her şey yerle bir olmaz. Altay yaşanan tüm zorluklara rağmen ne kadar güçlü bir takım olduğunu gösterdi. Devre arasına sadece bir maçı kalan siyah beyazlılar aynı kadroyla devam etmek zorunda kalacaksa performansını daha çok artırmalı.

SON İKİ MAÇ

Göztepe de hükmen mağlubiyet kararının geldiği hafta kazanmayı başararak daha iyiye gittiğini gösterdi. Yeni teknik ekibin takıma, takımın yeni ekibe alışma süreci artık tamamlanmış olmalı ve ligin üstünde olan kadrosuyla puan cetvelinin daha üst sıralarında olması gerek. Ligin son 4 takımından ne kadar uzak olursa oyuncuların morali de o kadar yüksek olur. Gelinen noktada, lige verilecek araya kadar kalan maçlarda en iyi sonuçları alıp yeni takviyelerle daha da kuvvetli bir takım haline gelmek zorunda. Yeni yönetimin de kendini kanıtlaması için tek hedefinin Süper Lig olması gerekiyor. Biz de Süper Lig’de maç izlemeyi çok özledik.

KEYİFSİZ HAFTA

Bu hafta Göztepe deplasmanda oynayacak, Altay haftayı BAY geçecek. Altınordu da Erzurum’a gidecek… Bizim için adeta çok keyifsiz bir hafta sonu geçecek maalesef. İzmir futbolunun keyifsizliği de adeta hayatımıza yansıdı, hep yalnız bırakıldık… Yine de müjde, İzmir’de maç yoksa Bodrum’da var… Bodrum – Samsunspor müsabakasında yerimizi alacağız.

uludag-milli-parki

Uludağ Alan Başkanlığı’na tepki gösteren DOĞADER soluğu Meclis’te aldı!

pasaport-tedbir-karari

Zam dalgası korkutuyor