Yaz bitsin, maçlar başlasın

Aycan SUPHANDAĞLI
23 Haziran 2022

Tam hazır maçlara alışmışken sezonun sona ermesi bizi biraz üzse de, yeni sezona gazetemizin spor servisi ile bomba gibi başlayacağımıza eminim. Şimdi yaz dönemini hangi takım daha iyi geçiriyor diye takip etmeye başlayacağım. Bildiğim kadarıyla sadece Fenerbahçe çalışmalara başladı, bir aksilik olmazsa Temmuz’daki Avrupa eleme maçına gideceğiz zaten. Bir taraftan çok detaylı basketbol bilgim olmasa da maçlarına gitmek istiyorum. Pınar Karşıyaka daha geçen günlerde Ufuk Sarıca ile yeni imza attı. Yeni sezonda daha başarılı olacağına inancım tam. Bu sene Avrupa’da da şampiyonluk gelecek bence.

BAŞARILI KIZLARIMIZ
Kısacası yaz dönemi biraz sıkıcı geçiyor. Kadın voleybol milli takımının maçları televizyondan canlı yayınla yayınlandığında arada bir takip edebiliyor gördüğüm şu ki kızlar çok iyi oynuyor, maçları kazanıyor. Böyle güzel şeyleri görmek mutlu ediyor hepimizi . Bir de genç cimnastikçi Ayşe Begüm Onbaşı çok güzel başarılar elde edip Manisa’ya döndü. Havalanında karşılayanlar oldu. Gencecik sporculara bu kadar destek verildiği zaman onlar da daha çok şevkleniyorlardır. Devam kızlar, gelecek sizin elinizde.
Aslında bu yaz Dünya Kupası’nın oynanmasını bekliyorduk ama Katar’da düzenlenecek olması sebebiyle takvim sonbahar-kış aylarına taşındı. Dört yılda bir yazları futbol şöleni haline gelen turnuvanın keyfi de biraz kaçtı. Sezon içinde oynanacak olması iyi mi olur, kötü mü olur göreceğiz ama normal ligler de Dünya Kupası yüzünden erken başlayacak. Bu sıcaklarda futbol oynamak çok zor olacaktır.

KOÇ’A HAYIRLI OLSUN
Süper Lig takımlarının yer aldığı Kulüpler Birliği Vakfı’nın yeni başkanı Ali Koç oldu. Geçtiğimiz sezon hem hakemlerden hem TFF’den en çok dert yanan takımlardan biri olan Fenerbahçe’de başkan Ali Koç’un Kulüpler Birliği Başkanı olması, iletişim biçimlerini değiştirecektir. Her şeyden daha önemli olan kavgasız gürültüsüz bir sezon geçmesi. Hakeden kazansın denir ya işte, sesi daha çok çıkan değil, gerçekten hakeden takım şampiyon olsun. Bir de önceki gün Fenerbahçe’nin basketbol takımı yeni bir çalıştırıcı ile anlaştı. Bir Türk takımının Avrupa’da başarılı olmasını sağlayacak herkesin Türkiye’ye gelmesini çok isterim. Gazetemizin spor servisinin de yakından takip ettiği bu imza töreninin sonunda yapılan tek yorum yeni antrenörün başarılı olabileceği ve çok iyi olduğu idi. Dediğim gibi basketbol ile aram çok parlak olmasa da hayırlı olsun diyorum ben de.

bayrakli-cocuklar-icin-lanzarote-sozlesmesini-imzaladi

William Blake tablosu gibi…

rusya-ukrayna-arasinda-baris-muzakereleri-basladi-ukraynadan-cekilin-talebi

Rusya-Ukrayna ve çok kutuplu dünya!