Yaz Sinan’ım yaz

Metin AYDINOĞLU
7 Eylül 2021
Göztepe tarihini yine, yepyeni yeniden yazan adamdır, Sinan Genç. Göztepe’yle yattı, Göztepe ile kalktı. Yıllarını verdi, Göztepe haberlerine. Eskiden gazetecilik vardı. Haber atlatmak en büyük zevkiydi. Akşamın 7’sinde sayfaları yırttıran, kendi haberini yine kendi 9 sütuna manşeti ile değiştirten gazetecidir Genç. Göztepe’yi yaşadı, içine çekti, sindire sindire, her anı. Metin Oktay, Halil Kiraz, Nevzat Güzelırmak, Fevzi Zemzem, Ertan Öznur efsanelerimizle yaptığı neşeli, hüzünlü, deplasman yolculuklarını çok dinledik, şimdi onlar da var kitabında. Eski adıyla 1.Lig’de iken de gördü, amatör kümeye düşme acısını da yaşadı. Süper Lig’e yükselme, yeni stat mutluluğunu yazdı, sonrasında bizzat yaşadı. Göztepe muhabiri, yazarı. Emekli oldu. Evden yazmaya devam ediyor. Takım tuttu ama, taraf tutmadı. Hakkını verirdi. Göztepe için hüngür hüngür ağladığını da gördüm, sevinçten çocuklar gibi havalara sıçradığını da. Şimdi Göztepe’nin kitabını yazıyor. Her detay önemli onun için. İlk günden, ilk golden bugüne dek araştırıyor Sinan Genç kardeşim. Dürüsttür, onurludur, omurgalıdır. Tüyolar aldım. Göztepe tarihindeki ilk golü Necati atmış, Sinan’ım söyledi, yazıyor.  Gerisi kitabında. Yaz Sinan’ım yaz. Sen yazmazsan ben yazmazsam nasıl çıkacak anılar, yaşanmışlıklar ortaya. Kaleminle yaşa, emeğine sağlık, teşekkürler. Sabırsızlıkla bekliyoruz Sinan Genç, seviyorum seni iyi ki varsın kardeşim.
96 KARŞIYAKALI
Karşıyaka’nın transfer yasağı kalktı. 5 sezondur süren transfer yasağı, çilesi, kâbusu bitti. Bayram günü oldu Karşıyaka’da. Kurtul artık 3.Lig’den Karşıyaka. Kulüp Başkanı Turgay Büyükkarcı ile ekibi çok emek harcadı. Kulübün borcu vardı, 96 futbolcu ve teknik adama. Bu nedenle yasak gelmişti. Yöneticiler tek tek giderek bu kararlarından vazgeçirdi. 96 Karşıyakalı nefer, alacaklarından feragat ettiler de KSK düzlüğe çıktı.  Şimdi de lisanslar çıkmaya başladı. Bazılarını biliyorum da ya diğerleri. O adı geçen 96 kişiyi her maça davet edin, götürün. Eserleriyle gurur duysunlar. Küslük, kırgınlık olmasın. Çıksın artık Karşıyaka Süper Lig’e, yeter artık. Sayenizde 96 nefer, teşekkürler.

ASKF’YE ÖNERİ HAKKI GÜRÜZ SEZONU
Adana ASKF yeni başlayacak sezonda Süper Amatör Lig’in adını İlyas Ayan sezonu olarak ilan etti. Çok güzel. Merhum İlyas Ayan Güney’in ilk Süper Lig hakemiydi, mekânı cennet olsun. Çok güzel bir ahde vefa davranışı. İzmir ASKF’den bekliyoruz. Bol miktarda ligimiz var amatör kümede. Hepsi başlamayacak belki de ama, adı konsun. Efkan Muhtar başkan ile Futbol İl Temsilcisi Selçuk Ergeldi’den ricamdır, öneriyorum. Güzel olmaz mı ? Duayenlerimizin adlarını versek. Hakkı Gürüz sezonu, İbrahim Fırla sezonu, Avni Yelkenbiçer sezonu, Şakir Kuruş sezonu, Çetin Zengin sezonu, Mustafa Özen sezonu, Hüsnü Özdemiroğlu sezonu, nasıl olur. Yazması bile çok güzel, bir de adını konursa, vefa olur güzel olur.
KADINDAN KADINA DESTEK
Karabağlar Futbol Kulübü’nün kadın futbol takımına Merve Öztürk getirildi, psikolojik destek olarak. İzmir Ekonomi Üniversitesi İngilizce Psikoloji bölümü 2.sınıf öğrencisi Merve Öztürk, kadın sporcuları doğru yönlendirmek için kolları sıvadı. Takımı Mustafa Karabacak çalıştırıyor, hedef 3.Lig’de ses getirmek. Harika bir uygulama. Fikri ortaya koyanı, onaylayanı tebrik ederim. Spor böyle daha güzel. Bilim ışığıyla her şey daha anlamlı ve etik. Aslında her takımda olmalı psikolog. Hatta diyetisyen de olmalı. Maça 1 saat kala tavuk pilav yiyen sporcu bile var da. Sonra iyi oynayamıyor olay çıkarıyor, bir de gazlı içecek varsa menüde, ihraç garanti.  Uyarmadın, yazmadın demeyin.
SPORCULAR FUARDA
İzmir Fuarı gezilesi bir yer, kültür odağı olmuş görünüyor. Daha da canlansın fuarımız, o bizim sembolümüz, simgemiz, canımız, ciğerimiz. Olimpiyatlarda başarılı olan Milli, başarılı, madalyalı sporcularımız söyleşiye katıldı. Yeni nesil hayranlıkla dinledi. Sporcuları örnek alsınlar, pop bir yere kadar, top ise her zaman. Spor kulüplerimizin stantları var İEF’de. Forma, hediyelik satışı da mevcut. Arkas, Altınordu, İzmirspor, Karşıyaka, Göztepe ile Altay stantlarını geziniz lütfen. Birer forma alarak destek olunuz. Başka İzmir yok. Biz bize yeteriz. Bize İstanbul değil İzmir takımı gerek. İyi gezmeler, iyi eğlenceler.

Hırslı, tempolu, modern teknik direktör lazım

Medikal cilt bakımında merak edilenler…