Yazmak içinden gelmeli

isyerleri-su-basan-kemeralti-esnafindan-izsuya-tepkii
Haldun ÇIRAY
14 Temmuz 2021

Nasıl gelebilir birileri kan çıkar diyor birleri iktidarı vermeyiz diyor. Birileri ülkede olanlardan habersiz başka bir tarım var diyor. Kemeraltı’ndaki kanalizasyon arızasının esas görevi olduğunun farkında bile değil. Kurban gelirken Hollanda korona virüsünün en çok evcil hayvanlarda olduğunu açıklıyor.

Bizim çok bilmişler kimse üzülmesin diye hayvanda virüs olmaz diyor. Olur ve hem de yüksek sayıda hayvanda olur. Ekonomiye bakalım şirket kredilerinin borcu boyunu aştı, Bankalar kredi borçlarını toplayamaz halde. Sonra kredi faizlerini yükselt mevduat faizini geri çek, sonra tekrar zararlı karardan uyanış. Bilgisizlik, görgüsüzlük. Madencileri hırpalama hak görülürken kaymakama 9 bin liralık ayakkabı. Bazı televizyonlara 53 milyonluk reklam diğerleri taş yesin. Belediye İzmir Şehir Tiyatroları kazananları hala açıklamıyor. Alsancak’ta beton yığını, yarım kalan yol, Basmahane’deki eski garaj çukuru, İzmir’in utanç vesilesi. Trafik kentin ayıbı. Sadece Bostanlı karakol yolunun rezaleti yeterli. İki sıra araç geçebilirsen geç. Ya Denizspor sahasını Altındağ oto parktan geçebilirsen geç. Görevlilerin burnunun dibi kör göze parmak gibi hiç bir görevli görmüyor mu?. Sosyal alanlar ile ilgili görevliyi ara ki bulasın. Kimsenin görevi umurunda değil. Karşıyaka girişi Bostanlı merkezi, Caher Dudayev Bulvarı, Cemal Gürsel Caddesi, özellikle köprü ayrımındaki trafik lambalarındaki geçişler rezalet. Başka partilere bahane bulan CHP atamalarda diğerlerinden geri kalmıyor. Sınıf arkadaşı atama modası da. Maşallah. Pagos ismini dayatmak yerine bir kaç işsiz üniversiteli arkadaşa iş vermek uygun olmaz mıydı?.

Partinin birisi eskiyi anlatacakmış DP, İYİ Parti, CHP eskiyi siz neden anlatmıyorsunuz? Sanki partiler gabi dolu. Neyse olumlu olalım. Bayraklı’da 44 dönümlük arazide en büyük gayrimenkul yatırımı olurken yani sancak dikilirken, Soyer karakılçıklı buğdayla ülkeyi yıldız yapma yolunda. Sayın başkanlar İzmir’de 3,5 milyon metre kare tarım arazisi var. Bayındır’a 1,3 milyon metre kareye organize çiçek sanayi sözü var. Yani milleti aldatma yarışımı var. Fuarlar şehri İzmir hadi ya. Mermer, ziraat, vs ufak ufak estetiksiz fuarlar. Panayır panayır bunlar. Beton yığını bir fuar binası sokağa atılan paralar halkı temsilen lokantalara taşınan fuar muhabbetleri. Daldan dala geçiyorum Hiltown karşısındaki üst geçit bir başka ayıp kardeşim on gündür on yedi kişi geçti üstünden bu köprü eski fuar ne olacak halka anlatın. Halka ise tavsiyem gayrimenkullerini takip etmek dışında işleri olsa da mümkün mertebe hiç bir resmî kurumlara gitmeyin yoksa kanser olursunuz. Şimdi kurumların genel kurulları gelecek. Üstte olanlar delikanlılık sahibi ahlak abideleri bağırırken kurtulmayı bile becermeyenler altta pusacaklar. Hatta bizi ayırmak isteyen hainler içimizdeki İrlandalılar var diyecekler. Seyredin görün ahlaki kokuya dayanabilirseniz. Göreceğimiz örnekler arasında arkadaşlığı, dostluğu, onuru, şerefi, akrabalığı, çocuklarını, kardeşliği, şerefi, erkekliği, delikanlılığı, üç kuruşluk avantaya satan üç kuruşluk kişilikler olacak. Top yekun ayni yapının insanları yönettiğini sananların al birini vur ötekine. Tünel bitse de ışık yok. Zira hepimiz mankurt yani mankafa olmuşuz.

İstihdam krizi ne zaman bitecek?

Yol yakınken bu yanlıştan dönelim!