Yeni nesil güzellik!

Özgen YILDIRIM
28 Şubat 2021

Birçok insan vücudunda çeşitli noktalardan rahatsız olsa da ameliyat olma korkusu nedeniyle değişimden kaçınıyor. Ancak unutmayın; her değişim için bıçak altına yatmanıza gerek yok. Özellikle son yıllarda artan ameliyatsız güzellik yöntemleriyle korkularınızın üstüne gidebilirsiniz. Bu hafta size cilt yenilemek amaçlı kullanılan en son sistem cihazlardan ve onun işlevlerinden bahsetmek istiyorum: Fraksiyonel Karbondioksit Lazer yani Fraxis DUO!

Fraksiyonel lazerler, tedavi edici etkisi yüksek, yan etkisi düşük olmaları sebebiyle, en çok tercih edilen yöntemler olmuşlardır.

Peki, Mikro Altın İğneli Fraksiyonel Radyofrekans nedir? Kısaca ondan bahsedelim…

Mikro altın iğneli başlıklar sayesinde ciltte minimum hasar oluşturarak RF enerjisini cilt altına kontrollü bir şekilde ileterek cilt onarımının oluşumunu sağlar. Bu oluşum cilt kalitesini ve elastikiyetini arttırmada kullanılan en etkili yöntemdir.

Bu iki sistemin bir arada olması tedavi süresini kısaltırken hastaya daha konforlu iyileşme süreci sağlayarak, yaşam kalitesinde kısıtlama riskini ortadan kaldırır.

Bu yöntemle; cilt tonlama ve yapılandırma, cilt sıkılaştırma ve gerdirme, akne lekeleri, skarları, ameliyat ve yara izleri, cilt yenileme, kırışıklık tedavisi, aşırı terleme, siğil tedavisi, yüz ve boyun toparlama, yüzeysel doğum çatlakları, leke tedavisi, vajinal estetik ve idrar kaçırma tedavisi uygulanabiliyor.

Yüz, göz kapakları, boyun, dekolte, el üstündeki kırışıklıklar ve çizgilerin giderilmesi anti-aging ve yenileme, yüz, sırt, göğüste oluşan akne izleri (Sivilce izleri) skar, yara ve yanık izleri, deri çatlakları, ameliyat sonrası oluşan yara izi görüntüsü, cildin geniş gözenekli ve kaba görünümü, ciltte meydana gelen güneş lekesi, yaşlılık lekesi, doğum sonrası oluşan lekeler ve yüzeysel pigment bozuklukları, kötü yara iyileşmesi (hipertrofikskar) ve yara kabarmalarının (Keloid) azaltılması, bazı cilt kanserleri, doğumsal veya sonradan oluşan benler, göz kapaklarında oluşan yağ bezeleri, genital sıkılaştırma, idrar kaçırma, genital renk açma işlemlerinde başarılı sonuçlar almak gayet mümkün…

Uygulama sonrası iyileşme bu süre yapılan uygulamanın derinliğine ve kişisel özelliklere bağlıdır. Örneğin, çok yıpranmış, kırışıklığı veya iz derinliği fazla olan ciltlerde yapılan daha derin uygulamalarda 7-10 gün kadar devam eden bir kızarıklık söz konusu olabilir. Bunu istemeyen kişilere bir seans yerine daha hafif birkaç seans uygulanabilir. Hasar miktarı az olan kişiler ise tedavi sonrası 4 gün içinde normal yaşantılarına dönebilirler.

Seans sayısı tedavi amacına, tedavi edilecek bölgenin yerine ve kişisel özelliklere bağlı olarak değişmekle birlikte ortalama 3-6 seans gerekebilir. Seans araları ise 4 ila 6 hafta arasında olmalıdır.

Tedavinin son etkisi 3 ay sonra ortaya çıkar. Çünkü kolajen üretiminin tamamlanması 3 ila 6 ay içinde gerçekleşir.

Unutmayın, bu tarz tedavi yöntemlerine başvururken uzman hekimlerce görüşmeniz sağlıklı kalabilmeniz için çok önemli…

Hepinize iyi haftalar dilerim!

87-ilac-geri-odeme-listesine-alindi

İlaç zammındaki ince detay!

icisleri-bakanligindan-flas-aciklama

Hızlı normalleşiyoruz