Yeni yıl yeni umutlar demek!

Yasemin EKREN
4 Ocak 2022

2022 yılına girdik nihayet. Her ne kadar yeni yılı zamlarla ve umutsuzlukla karşılamış olsak da yeni yıl, yeni başlangıçlar, yepyeni heyecanlar demektir.

Tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüs salgını hepimizi zaman zaman umutsuzluğa sürüklüyor. Bazen karamsarlığa kapılıp ‘Bundan sonra dünya böyle bir yer’ diyebiliriz. Fakat unutmayalım her karanlığın sonunda bir aydınlık vardır. Bizler de bu kara günleri el birliğiyle aşacağız.

2022 bize daha iyi gelecek, benim buna inancım tam. Bu yıl öncekilere kıyasla çok daha mutlu ve bereketli geçecek. İçimizi karartmayalım ve gelecek güzel günlere olan inancımızı kaybetmeyelim. Başımıza gelen olumsuzlukların arkasında bir hayır olduğunu düşünelim. Hiç kimsenin hayatı mükemmel değil. Herkes bazı zorluklar yaşıyor ve kimimiz sevdiklerimizle, kimimiz sağlığımızla sınanıyoruz. Önemli olan yaşananlardan ders alıp yolumuza öyle devam etmek.

2022 yılına, bu yıl zor geçecek diye başlarsak zor geçer, fakat olumsuzlukları bir kenara bırakıp bu yıl güzel olacak diye umutla konuşursak bu yılın güzel geçmesini sağlarız.

Ben enerjiye inanıyorum. Evet ömür insanın avuçlarında an be an eriyen bir buz tanesi gibidir. Bir varmış bir yokmuş deriz. Hepimiz korona yüzünden sevdiklerimizi, yakınlarımızı kaybettik ve bu gerçekle yüzleştik. Bir varmış bir yokmuş! Zaman su misali akıyor. İşte hayatın özeti bu artık.

Onun için her anın kıymetini bilmek, anıları dostluklara çevirmek, saygı duymak, anlamak, anlaşılmak, sevmek, paylaşmak ilkemiz olmalı.

Elimizdekilerin kıymetini bilmek, yaşamdan keyif almak temel prensibimiz haline gelmeli. Unutmayalım ki bu hayatı bir kere yaşıyoruz.

Yeni yılda tüm sevdiklerimin ve ülkemin hayrına olmasını diliyorum. Ve öncelikle yeni yılın bilinçli farkındalık yılı olmasını istiyorum.

Yaşam alanımızda bulunan tüm varlıkların haklarının teslim edildiği, tüm dünyada barışın hakim olduğu, tüm inanların hem duygusal, hem fiziksel, kendini güvende hissettiği, adil bir paylaşımla hiç kimsenin açlıktan bahsetmediği, “mutlu insan, mutlu aile, mutlu çocuk” formülünün gerçek olduğu yeni bir yıla başlamanın, her birimiz için en önemli dilekler olduğundan eminim.

Her şeyin gönlünüzden geçtiği gibi olması dileğimle, mutlu yıllar…

Bugün açıklanacak 2021 enflasyonu, ekonomide yeni yılın rotasını belirleyecek

meslege-gore-asgari-ucret-mi-geliyor

2022 yılı SGK primleri zamlandı