Yeniden Refah hazır mı?

Yunus KARAKAYA
23 Eylül 2022

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan hafta sonunda partisinin İl Başkanlığı 2. Olağan Kongresi katılmak üzere İzmir’e geldi.
Kongrenin sloganı ”Türkiye’yi yönetmeye, dünyayı değiştirmeye hazırız” gibi anlamlı bir sözdü.
Peki, bu sloganın altı dolu mu?
Bunu partinin Genel Başkan Yardımcısı, aynı zamanda değerli kardeşim Av. Bayram Sakartepe’yi ziyaret ederek bir durum değerlendirmesi yaptım.
Sakartepe oldukça iddialı mesajlar verdi, yapılan tarafsız anketlerde partilerinin oyunun yüzde 12-13’lerde görüldüğünü dile getirdi.
Özellikle Ege Bölgesi’nde de Yeniden Refah Partisi’nin oylarında büyük artış kaydettiğini dile getiren Sakartepe, anahtar parti olduklarının altını çizdi.
Sakartepe’nin bu açıklamalarını Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan’ın İzmir kongresindeki şu sözleri destekler nitelikteydi;
“4 yıl önce kurulan Yeniden Refah Partisi’nin 300 bine yakın resmi üyesi var. Türkiye’nin en hızlı büyüyen siyasi partisiyiz. Bu noktaya Erbakan Hocamızın dediği gibi ’Biz tarih boyunca bütün büyük zaferlerimizi topumuz, tankımız, tüfeğimiz, paramız düşmandan daha fazla olduğu için kazanmadık. Biz bütün büyük zaferlerimizi iman ile kazandık.”
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in 9 Eylül’deki açıklamalarını eleştiren Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Bayram Sakartepe, “İzmir Türk’tür ve Türk kalacaktır. Çanakkale’yi unutmayın, 9 Eylül’ü unutmayın, Kuzeyleri unutmayın. Kıbrıs zaferimizi unutmayın. Eğer bunları hatırlarsanız pek çok şey de yerli yerine gelir” ifadelerini kullandı.

BANA BUNLARLA GELİN

Ajanslara düşen İzmir Müftüsü Salih Sezik’in Kemeraltı ziyareti haberini okuyunca şaşırmadım desem yalan olur. Uzun yıllardır bir müftünün makam koltuğundan kalkarak sokağa inmesi, esnafı dinlemesi, halk ile kucaklaşmasını okuyunca şaşırmadım desem yalan olur. Müftüler, il ve ilçelerde Müslümanların din işlerine bakan, fetva verebilen görevlilerdir. Âmâ Sayın Sezik alışılmışın dışına çıkarak böyle bir davranışta bulunmasının devamını dilerim.

METRO A.Ş’YE TEŞEKKÜRLER

Tramvayı oldukça sık kullanan bir kişiyim. Geçtiğimiz günler tramvayda yaşadığım bir sorunla ilgili İzmir Metro’ya bir mesaj attım. Kısa sürede dönüş yaptılar, olayın saatini sordular sonra videoları izledikleri yaşanan sorundan dolayı özür dilediler.
Şöyle bir mesaj attılar;
20.09.2022 tarihinde başvurunuza telefon numaranız üzerinden dönüş yapılmıştır. Siz değerli yolcularımızın fikir ve görüşlerinin hizmet kalitemizi artırmak ve devamlılığını sağlayabilmek adına şirketimiz açısından çok değerli olduğunu ve her zaman gerekli iyileştirme çalışmalarının yapılacağını belirtmek ister, sağlıklı günler dileriz.

Derbileri özlemişiz

TARKEM-UNESCO

Üzüldüm, şaşırdım, kızdım!