Doğukan EMEKLİ- EGE TELGRAF/ İzmir'in doğal güzelliklerinden biri olan Dikili ilçesindeki Ece Çağlayanı, yaz sıcaklarından kaçmak isteyenler için ideal bir rota haline geldi. İlçenin Nebiler mevkisinde yer alan bu doğa harikası, serin suları ve eşsiz manzarasıyla ziyaretçilerini büyülüyor.

Tarihi ve plajlarıyla Aydın’ın gözdesi: Didim Tarihi ve plajlarıyla Aydın’ın gözdesi: Didim

Ece Çağlayanı, adını etkileyici su düşüşüyle alıyor. İki basamaklı bir şelale olarak bilinen bu doğal yapı, önce 3 metrelik bir mesafeden, ardından ise 10,5 metre yükseklikten suyunu dökerek adeta doğanın gücünü sergiliyor. Aşıklar Şelalesi'nden daha derin olan bu doğal havuz, "Kraliçe Banyosu" olarak da biliniyor. Derinliği 9,6 metre olan ve 14 metre uzunluğundaki bu çanak kısım, ziyaretçilerine hem serinleme hem de doğanın eşsiz manzarasını seyretme fırsatı sunuyor.

ECE ÇAĞLAYANINA NASIL GİDİLİR? GİRİŞLER ÜCRETLİ Mİ?

Ece Çağlayanı'na ulaşım oldukça kolay. Dikili ilçe merkezinden Nebiler mevkisine doğru kısa bir yolculukla ulaşabilirsiniz. Şelaleye özel araç veya toplu taşıma ile gidilebiliyor ve giriş ücretsiz.

Ziyaretçilerin rahat etmeleri için önerilerimiz: Rahat ayakkabılar, Mayo veya bikini, havlu, güneş kremi, şapka, su…

Ece Çağlayanı'nda piknik yapmak da mümkün. Ancak mangal yakmak piknik alanlarında yasak olduğu için ziyaretçilerin buna dikkat etmeleri gerekiyor. Ece Çağlayanı, doğal güzellikleri ve serin sularıyla hem dinlenmek hem de keyifli bir gün geçirmek isteyen herkesi bekliyor.

Kaynak: EGE TELGRAF