in ,

Kritik eyaletlerde son durum: Biden’ın önde olduğu Georgia’da oylar yeniden sayılacak

ABD başkanlık yarışının sonucu için gözler dört eyalete çevrildi. İbre Joe Biden’dan yana ama Donald Trump yarıştan kopmuş değil.

kritik-eyaletlerde-son-durum-bidenin-onde-oldugu-georgiada-oylar-yeniden-sayilacak

ABD’de Georgia eyaletinde oy sayımının yeniden yapılacağı duyuruldu.Georgia’da yapılan oy sayılında Joe Biden, Donald Trump‘a karşı önde gidiyordu.Georgia’da ABD başkanlık seçimini etkileyecek 16 delege bulunuyor.ABD’nin Georgia Eyalet Sekreteri Brad Raffensperger, eyalette oy sayımının yeniden yapılacağı duyuruldu.

Çin’den Brezilya’ya, Rusya’dan Almanya’ya bütün dünyanın soluğunu tutarak izlediği ABD başkanlık seçimlerinde kritik eyalet Georgia’dan son dakika haberi geldi.

Demokrat Başkan Adayı Joe Biden’ın öne geçtiği Georgia eyaletinde oy sayımının yeniden yapılacağı duyuruldu.

Georgia Eyalet Sekreteri Brad Raffensperger, “Georgia’da tekrar sayım olacak” dedi.

Demokrat aday Joe Biden, Georgia eyaletinde son açıklanan verilere göre 1579 oyla seçimi Cumhuriyetçi aday Donald Trump’ın önünde götürüyor.

Toplam 71 seçici delegeyi temsil eden Pensilvanya, Kuzey Carolina, Georgia, Arizona, Nevada ve Alaska eyaletlerinde seçim sonuçları halen netleşmiş değil. Kuzey Carolina ve Alaska eyaletlerindeki yarışı Trump önde götürürken, Pensilvanya, Nevada, Arizona ve Georgia’da Biden ipi göğüslemeye daha yakın.

Oy sayımının tamamlandığı eyaletlerdeki geçici sonuçlara göre, Demokrat Parti adayı olan eski Başkan Yardımcısı Joe Biden 253, Cumhuriyetçi Parti adayı olan Başkan Donald Trump ise 214 seçici delege kazanmış durumda.

Bir eyalette oyların çoğunu kazanan aday, o eyaletin nüfus büyüklüğüne bağlı olarak sahip olduğu seçici delegelerin tümünü kazanırken; bir adayın başkanlık yarışını kazanabilmesi için 270 seçici delegeye ulaşması gerekiyor.

 

-gercekgundem.com

euro-2022-avrupa-futsal-play-off-turkiye-3-yunanistan-3

Euro 2022 Avrupa Futsal Play-Off: Türkiye: 3 – Yunanistan: 3

‘Erken seçim olmalı’ diyenlerin sayısında büyük artış! İşte oranlar