in ,

Küçük Avcı’yı korona salgını da durduramadı

Karşıyaka’nın ünlü kurukahvecisi Küçük Avcı’yı korona tedbirleri de durduramadı. 82 yıllık kurukahveci Bostanlı’da hizmete devam ediyor

kucuk-avciyi-korona-salgini-da-durduramadi

İlçenin çok renkli ve bir o kadar da kalabalık hareketli çarşısı, salgın nedeniyle kısıtlamaya gidilip insan hareketliliğine kapatılınca Küçük Avcı da üretim ve satışını geçici olarak Bostanlı’ya taşıdı.
Korona virüs salgını baş gösterince Türkiye de tedbirleri devreye soktu. Bu çerçevede, Karşıyaka Çarşısı da insan ziyaretine kapatıldı. Çarşıdaki yüzlerce işyeri gibi, Karşıyaka’nın 82 yıllık kurukahvecisi Küçük Avcı’nın da 1717 sokak başındaki üretim ve satış noktasını kapatmak zorunda kaldı. Ünlü kurukahvecinin, büyük dede Mehmet Avcı, dede Yaşar Avcı ve baba Osman Avcı ile devam eden ve son olarak da dördüncü nesil yöneticileri torunlar Oğulcan Avcı ve Oğulkan Avcı ile devam eden hizmeti, “Bize gelemeyen velinimetlerimiz dost ve müşterilerimize biz gidelim” anlayışı ile korona günlerinde de sürüyor.
Baba Osman Avcı, 4 Mayıs itibariyle Bostanlı Merkez Balıkçı Parkı karşısı Cemal Gürsel Caddesi 75/B’de hizmete başladıklarını ifade ederek, “Yıllarca hizmet ve emek verdiğimiz, dost ve müşterilerimizle buluştuğumuz Karşıyaka Çarşımız açılıncaya kadar geçici olarak Bostanlı’da dost ve müşterimize hizmet vereceğiz. Çarşı açılınca da yuvamıza döneceğiz. Ayrıca Küçük Avcı kahvemizi Bostanlı’daki geçici satış yerimizin yanı sıra Karşıyaka, Bayraklı ve Çiğli’nin belli mahallelerindeki satış noktası bakkal ve marketlerde bulabilirsiniz” diye konuştu.

Kazım Erkmen

kuaforler-acilisa-randevu-defteriyle-hazirlaniyor

Kuaförler açılışa randevu defteriyle hazırlanıyor

egede-kan-stoku-azaldi-iftardan-sonra-kan-verin-cagrisi

Ege’de kan stoku azaldı; ‘İftardan sonra kan verin’ çağrısı