in , ,

Lise gençler gelecek için ilk adımı Buca Belediyesi’yle attı

Eğitimde fırsat eşitliği için anaokulundan üniversiteye kadar gençlere imkan sunan Buca Belediyesi, lise sınavı sonrası tercih sürecine giren gençler için LGS Tercih Günleri düzenledi. Koronavirüs süreci nedeniyle randevu sistemiyle 16 Temmuz’a kadar devam edecek tercih sürecinde uzman eğitmenler gençlere destek olacak. 

lise-gencler-gelecek-icin-ilk-adimi-buca-belediyesiyle-atti

Gençlerin eğitim sürecine her aşamada destek olan Buca Belediyesi, Liselere Geçiş Sistemi (LGS) sonrası gençleri tercih sürecinde yalnız bırakmadı.

Koronavirüs (Covid-19) süreci nedeniyle zorlu bir sınav sürecini geride bırakan öğrenciler, LGS sonuçlarına göre yapacakları tercihlerini, Buca Belediyesi Aziz Nesin Bilgi ve Eğitim Merkezi ile Cemal Yetginer Etüt Meslek ve Sanat Atölyesi’nde düzen tercih günlerinde yön verdi.

Lise adaylarına sağlıklı ve bilinçli tercih oluşturmada yardımcı olmak amacıyla gerçekleştirilen Tercih Günleri kapsamında, LGS sınavına giren tüm Bucalı öğrencilere alanında uzman rehberlik öğretmenleri tarafından danışmanlık hizmeti verildi.

16 TEMMUZ’A KADAR RANDEVUYLA DANIŞMANLIK

16 Temmuz 2021’e kadar devam edecek tercih günleri, koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle randevu sistemiyle gerçekleştirilecek.  Tercih Günleri kapsamında, ücretsiz rehberlik hizmetinden yararlanmak isteyen öğrencilerin, 439 10 10 (Dahili 3535 – 3536 ) ve 439 10 10 (Dahili 1950) numaralı telefondan randevu almaları ve randevu günü yanlarında sınav sonuç belgelerini getirmeleri yeterli olacak.

 

kocasini-olduren-kadinin-tisortlu-mesaji-sadece-ben-kendi-hayatimi-degistirebilirim

Kocasını öldüren kadının tişörtlü mesajı: Hayatımı sadece ben değiştirebilirim

Tartıştığı eşi eve dönmeyince evini yakıp iki çocuğunu satırla rehin aldı