in ,

Londra’dan Türkiye’ye gelen yolculara PCR testi, evde karantina

Korona virüs’ün mutasyona uğradığı tespit edilen İngiltere’ye uçuşların durdurulmasının ardından son uçak İstanbul’a geldi

londradan-turkiyeye-gelen-yolculara-pcr-testi-evde-karantina

Korona virüsün mutasyona uğramasıyla İngiltere’de bulaş hızının arttığı artmasından dolayı İngiltere, Danimarka, Hollanda ve Güney Afrika‘dan Türkiye’ye yapılan uçuş seferleri geçici durdurma kararı alındı. Karar üzerine bir açıklama yapan Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca “İngiltere kaynaklı mutasyon riski üzerine alınan tedbirler kapsamında halen yolda olan uçuşlar için tüm yolculara test yapılacak ve karantina kuralları uygulanacaktır. Tedbirler tam koordinasyonla yürütülmektedir” uyarısında bulundu.

İstanbul Havalimanı’nda PCR testi yapıldı

Bakan Koca’nın açıklaması üzerine Türk Hava Yolları’na ait uçakla Londra’dan İstanbul’a gelen aralarında kabin ekiplerinin de bulunduğu 125 yolcu İstanbul Havalimanı‘nda koronavirüs tedbirleri uygulandı. Sağlık ekipleri tarafından uçakta iletişim ve adres bilgileri alınan yolcular daha sonra havalimanı içerisinde bulunan PCR testi alanına götürüldü. Burada yolculardan boğaz ve burundan sürüntüleri alındı. Londra’dan İstanbul’a gelen yolcuların evlerinde karantina altında olacakları ve filyasyon ekipleri tarafından takip altında tutulacakları öğrenildi.

İHA

ucuslar-basliyor-hangi-sehirlere-olacak

Koronavirüs mutasyona uğramıştı! İngiltere dahil 4 ülkeden Türkiye’ye uçuş yasaklandı

ogrencilere-destek-icin-siz-de-el-uzatin

Öğrencilere destek için siz de el uzatın