in ,

Mahalleyi koku sarınca gerçek ortaya çıktı: Kamyonlardan 100 tane çürümüş ceset çıktı!

ABD’de New York’un beş bölgesinden biri olan Brooklyn’de bulunan Andrew T. Cleckley Cenaze Evi’nin önünde duran iki kiralık kamyonda, yaklaşık 100 ceset bulundu.

mahalleyi-koku-sarinca-gercek-ortaya-cikti-kamyonlardan-100-tane-curumus-ceset-cikti

ABD‘de New York‘un beş bölgesinden biri olan Brooklyn‘de bulunan Andrew T. Cleckley Cenaze Evi’nin önünde duran iki kiralık kamyonda, yaklaşık 100 ceset bulundu. Dünyayı etkisi altına alan salgının merkez üssü ABD’de, virüs nedeniyle ölenlerin sayısı 61 bini geçerken, dünyayı dehşete düşüren bir olay yaşandı. New York‘un beş bölgesinden biri olan Brooklyn’de bulunan Andrew T. Cleckley Cenaze Evi‘nin önünde duran iki kiralık kamyonda, yaklaşık 100 ceset bulundu.

Polis ekipleri, komşuların mahalleyi saran kötü kokudan şikayet etmesi ve öncesinde cesetlerin kamyona yüklendiğini gördüklerini söylemesinin ardından, Çarşamba günü soruşturma başlattı..

Tesis, konuyla ilgili bir açıklama yaparak, dondurucuları bozulduğu için cesetlerin gömülmeyi veya yakılmayı beklerken kamyonları depo olarak kullanmak zorunda kaldıklarını söyledi.Olayla ilgili herhangi bir suç duyurusu yapılmadı, ancak cenaze evinin kokuyu kontrol edemediği belirtildi. Polis ekiplerinin bulduğu cesetlerin, farklı aşamalarda çürümekte oldukları bildirildi. New York Daily News’a açıklama yapan mahalle sakini Jay Fredo, “Haftalardır, cenaze evinin önünde sürekli kamyonlar var. Sürekli yeni cesetler getiriliyor. Ölümü buradan koklayabilirsiniz’ ifadelerini kullandı. Fredo, sözlerini “Bazılarını kamyondan indirirken düşürüyorlar. Bunun bir salgın olduğunu biliyorum, ama bu çılgınca.” diyerek sürdürdü.

mahalleyi-koku-sarinca-gercek-ortaya-cikti-kamyonlardan-100-tane-curumus-ceset-cikti

Basına açıklama yapan yetkili, tesisin günün ilerleyen saatlerinde, içerisinde soğutma sistemi olan daha büyük bir kamyon getirtiğini ve koruyucu giysiler giymiş işçilerin öğleden sonra cesetleri transfer ettiğini söyledi. Bir polis memuru, New York Daily News‘a verdiği demeçte, “U-Haul kamyonundaki 15 cesedi üst üste ve yere yığılmış halde gördüm.” dedi ve ekledi: “Onları sokakta sakladılar. “New York Post‘un haberine göre, cenaze evi polis memurlarına yaptıkları açıklamada cesetlerin krematoryuma gideceklerini söyledi, ancak kimsenin onları almak için gelmediğini söyledi.

Korona virüs pandemisinin diz çöktürdüğü ABD’de, son haftalarda artan ölü sayısı nedeniyle cenaze evleri tabut yetiştirmekte zorlanıyor.

korona-virus-korkusundan-intihar-etti

Korona virüs korkusundan intihar etti

izmirde-fuarlar-ne-olacak

İzmir’de fuarlar dijitale taşınıyor