in ,

Manisalı kadınlardan Ceren Kultaş için eylem

Manisa’nın Salihli ilçesinde kadınlar, bir benzin istasyonunda pompalı tüfekle öldürülen 17 yaşındaki Ceren Kultaş’a ve kadın cinayetlerine dikkat çekmek amacıyla Milli Birlik ve Demokrasi Meydanı’nda bir araya geldi

manisali-kadinlardan-ceren-kultas-icin-eylem

Salihli’de 20 Mayıs tarihinde bir benzinlikte pompalı tüfekle öldürülen 17 yaşındaki Ceren Kultaş için Salihli Milli Birlik ve Demokrasi Meydanı‘nda eylem düzenlendi. “Ceren Kultaş için sessiz kalmıyoruz” pankartı açan ve ellerinde dövizler taşıyan kadınlar, sloganlar atarak kadın cinayetlerine tepki gösterdi. Kadınlar adına konuşan Sinem Coşkuner, pompalı tüfekle öldürülen 17 yaşındaki Ceren Kultaş’a adalet için toplandıklarını söyledi. Ülkedeki kadın cinayetlerinin arttığına dikkat çeken Coşkuner “Son 20 gün içerisinde Manisa’da pompalı tüfekle işlenen ikinci kadın cinayetidir. Ülkedeki kadın cinayetlerinin büyük bir bölümünün ateşli silahlarla işlenmesi, ülkede kontrolsüzce artan bireysel silahlanmanın kaçınılmaz sonucudur” dedi.
Türkiye’deki ruhsatsız silah oranının yüzde 85 ve mevcut silah sayısının ise yaklaşık 25 milyon civarında olduğunu iddia eden Coşkuner, “Yasalar, bireysel silahlanmanın önüne geçme ve internet üzerinden bile kargo yoluyla kolaylıkla sahip olunan ateşli silahların alımını denetleme konusunda çok yetersizdir. Bu kontrolsüz artışın önüne geçmek için gerekli yasal düzenlemeler yapılmalıdır” diye konuştu.
Kadın cinayetlerini durdurana kadar meydanlarda haykırmaya devam edeceklerini vurgulayan Coşkuner, “Herkes bilmelidir ki Ceren Kultaş’ın ailesi adalet mücadelesinde asla yalnız değildir ve yalnız yürümeyecektir” dedi.

İHA

chpli-dila-koyurga-hakkinda-flas-gelisme

CHP’li Dila Koyurga’nın ev hapsi kaldırıldı

meksikada-ustune-benzin-dokup-polisi-yaktilar

Meksika’da üstüne benzin döküp polisi yaktılar