in ,

Marmaris’teki orman yangını sabotaj mı? Bir şüphelinin kimliği tespit edildi

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, son duruma ilişkin bilgi verdi. Bakan Soylu, sabotaj iddiasıyla ilgili ”Yangının nasıl çıktığına yönelik bir tespitimiz ve kimliğimiz var” dedi

marmaris-yangin

Muğla’nın Marmaris ilçesi Hisarönü Mahallesi Bördübet mevkiinde ormanlık alanda 21 Haziran’da saat 20.00 sıralarında çıkan yangın devam ediyor.

Orman işçileri ve itfaiye ekipleri, gece boyunca yangına karadan müdahale etti. Sabahın ilk ışıklarıyla birlikte havadan müdahale yeniden başladı. Depreme ilişkin son açıklama AFAD’dan geldi. Açıklamada söndürme çalışmalarının 27 helikopter, 14 uçak, 330 arazöz ve 96 iş makinesi, 28 itfaiye ve su tankeri, 24 TOMA, 2 İHA ile sürdürüldüğü belirtildi. Marmaris’te önlem amacıyla toplam 274 kişinin önlem amacıyla evlerinden tahliye edildiği bilgisi verildi. Yangın bölgesinde bulunan Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da açıklama yaptı.

”Bugün itibarıyla 12 uçağımız ve 45 helikopterimiz görev yapıyor” diyen Bakan Kirişci şöyle devam etti: ”Herhangi bir şekilde uluslararası yardım talebinde bulunmadık ama tıpkı bizim geçmiş yıllarda yaptığımız gibi dost ve kardeş ülkelerin bize yardım etme duyguları onlardan da aynı şekilde geldi. Katar 3 helikopterini, Azerbaycan’ımız da 1 uçağını tahsis edecekleri bilgisini verdi. 48 helikopterimiz, 13 de uçağımız olacak. Sayı 61’e çıkacak. Sahada 253 arazözümüz aktif olarak kullanılıyor. 24 TOMA’mız şu anda vatandaşlarımızın emniyetini sağlamak üzere ormanımızda görev almış durumda. 2 bin 600 personelimiz sahada kahramanca mücadele veriyor.” (NTV)

 

bylock-kullandigi-tespit-edilen-5-kisi-gozaltina-alindi

Bylock kullanıcılarına İzmir merkezli operasyon: 10 gözaltı

chpden-istifa-eden-vekillere-sarigulden-ustu-kapali-veto-vekillikten-de-istifa-edilmeli

Mustafa Sarıgül: “Haftanın bir günü zincir marketler ve AVM’ler kapalı olsun”