in ,

Matematik sınıfı ve “Future Class” sınıfı açıldı

Milli Eğitim Bakanlığı’nın “Her Yerde Matematik” projesi kapsamında Hakkı Oğuz Tabaoğlu İlkokulunda matematik sınıfı ve “Future Class” sınıfı açıldı

matematik-sinifi-ve-future-class-sinifi-acildi

Açılışa MEB Bakan Yardımcısı Petek Aşkar, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Mücahit Yentür, Güzelbahçe Kaymakamı Bülent Bayraktar İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Çevik katıldı. 2022-2023 eğitim ve öğretim yılının başlaması ile İzmir de bir dizi ziyaret ve açılış gerçekleştiren bakan yardımcısı Aşkar, öğrencilerin ilk gün heyecanına ortak oldu.

“Her yerde matematik” projesi, Millî Eğitim Bakanlığı, TÜBİTAK ve üniversiteler iş birliğinde matematik dersinin öğrenimini günlük yaşam becerilerine uyarlayarak hem kolaylaştırmak hem de öğrencilerin bu dersi küçük yaştan itibaren sevmelerini sağlamak amacıyla başlatılan Matematik Seferberliği kapsamında açılan sınıflardır. Avrupa Okul Ağı (European Schoolnet) tarafından desteklenen bir çalışma olan Future Classroom Lab, ülkemizde ise Millî Eğitim Bakanlığı’nın Eğitim Bilişim Ağı (EBA) kapsamına dahil edilerek yürütülen bir proje. Geleceğin Sınıfı Laboratuvarı yöntemiyle öğrenmeye ve öğretmeye 21. Yüzyıl becerilerini dâhil ederek, eğitimde değişen stilleri desteklemek ve geleneksel dersliklerin ve diğer öğrenme alanlarının yeniden düzenlenmesini sağlamak amaçlanıyor.

“Kolektif Girişimcilik Merkezi” Karşıyaka’ya ödül getirdi

8 bin kişiyle park açılışı