in ,

Mazbatayı aldı hedefleri sıraladı

İYİ Parti İzmir İl Başkanlığı görevine seçilen Sinan Bezircilioğlu, Hüsmen Kırkpınar’dan görevi devraldı, “Herkesi kucaklayıp iktidara yürüyeceğiz” dedi

mazbatayi-aldi-hedefleri-siraladi

İYİ Parti İzmir’de geçtiğimiz pazar günü yaşanan üçüncü olağan kongrenin ardından İl Başkanı seçilen Sinan Bezircilioğlu resmen görevine başladı. İYİ Parti İzmir İl Başkanlığı görevini yaklaşık 4,5 yıldır sürdüren Hüsmen Kırkpınar’dan devralan Sinan Bezircilioğlu ve il yönetimi için parti binasında mazbata töreni düzenlendi.

“Bugün geleceğin ilk günü” sözleriyle açıklamalarına başlayan Bezircilioğlu, “Hepimiz ortak bir gelecek için bugünden itibaren hep beraber, birlik ve beraberlik içerisinde tek bir aile olarak, tek bir yumruk olarak büyük bir İzmir İYİ Parti ailesi olarak yolumuza kaldığımız yerden devam ediyoruz. Çok güzel, çok nezih, çok verimli bir kongre dönemi oldu. Teşkilatlarımız bu kongre döneminde dinamizm kazandı; parti içi hareketlilik had safhaya çıktı. Bundan sonra bu dinamizmi mayıs ayında yapılacak genel seçim öncesi sahaya yansıtarak İYİ Partimizi birinci parti yapmak en büyük hedefimizdir. Bunu sahada başaracak olan kıymetli teşkilatlarımızdır” dedi.

‘İKTİDARA YÜRÜYECEĞİZ’

Her zaman partiyi ayakta tutan teşkilatların emrinde olacaklarının altını çizerek konuşmasını sürdüren Bezircilioğlu, “Her zaman partimizi ayakta tutan teşkilatlarımızın emrinde olacağız. Bu parti iktidara teşkilatlarımızın omzunda yürüyecektir. Birlik ve beraberlik içinde yeni dönemde herkesi kucaklayarak, milleti kucaklayarak, hemşehrilerimizi kucaklayarak iktidara yürüyeceğiz. Yeni dönemin partimize, İzmirimiz’e hayırlı olsun. Allah mahcup etmesin, utandırmasın; yar ve yardımcımız olsun. İzmir İYİ olacak, Türkiye İYİ olacak” açıklamalarında bulundu.

‘BİZİM BÜYÜĞÜMÜZDÜR’

Daha sonra yeni İl Başkanı Bezircilioğlu, basın mensuplarından gelen soruları da yanıtladı. Kongrede Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) İYİ Parti Grup Başkan Vekili ve İzmir Milletvekili Müsavat Dervişoğlu’nun, “Ben il başkan adaylarından bir tanesini bu zaman kadar sadece bu salonda gördüm” sözlerinin hatırlatılması üzerine Bezircilioğlu, “Müsavat Ağabey bizim milletvekilimiz ve grup başkan vekilimizdir. Kendisine saygımız ve sevgimiz sonsuzdur. Kongrede söylenenler geride kalmıştır, beraber çalışacağız. O bizim büyüğümüzdür. Kendisiyle tabii ki çalışacağız, İzmir için el ele verip en doğrusunu en güzelini yapıp elimizden gelen gayreti göstereceğiz” ifadelerini kullandı.

‘GÖREVE GELDİĞİMİZDE…’

Partililerden birinin ‘Osman Kibar dönemi geliyor’ çıkışı üzerine Bezircilioğlu, “İnşallah yine İzmir İYİ belediyecilikle tanışarak, Osman Kibar, Burhan Özfatura dönemlerini hep beraber yaşayacağız” cevabı verdi. “İzmir şu anda yeterli hizmeti göremiyor mu?” sorusuna ise Bezircilioğlu, “İzmir şu an belediye hizmeti görüyor ama inşallah İYİ Parti görevi aldığında daha iyi bir hizmet görecektir” açıklamalarında bulundu.

“İZMİR’İN ANAHTARINI…”

Önümüzdeki günlerde Genel Başkan Meral Akşener’i de ziyaret edeceklerini söyleyen Bezircilioğlu, “Kendisiyle ekibimizle ziyaret edecek ve kendisine İzmir’in anahtarını teslim etmek için çalışacağımızı, onun emrinde olacağımızı, sadakatimizi teslim edeceğiz” dedi.

Genel seçimlere çok kısa bir süre kaldığını belirten ve süreçte atacakları adımlar noktasında da bilgiler veren İYİ Partili İl Başkanı, “Önümüzde çok kısa bir süreç var. Durum değerlendirmesi yapıp iş bölümü yapıp önümüzdeki en önemli mesele olan genel seçimlere hazırlanmak ve sahaya çıkmak için altyapıyı oluşturmak en önemli görev olacaktır” diye konuştu.

‘ÇITAYI YÜKSEĞE ÇIKARDILAR’

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu’nun göreve geldiğinin hatırlatılması ve kent siyasetinde bu değişimlerin yansımalarının nasıl olacağının sorulması üzerine de Bezircilioğlu, şunları aktardı: “Şenol Bey bizim İzmir’den tanıdığım bir dostum. Bizden önceki başkanlarımız Hüsmen Başkan ve Deniz Başkan hizmette çıtayı çok üste çıkardılar. Şenol Başkan ile de hedefimiz aldığımız bu bayrağı nasıl yukarıya taşırız ve çıtayı daha yukarıya nasıl çıkarırız.”

‘100 YILIN SEÇİMİ’

Son olarak, “Önümüzdeki seçimlere Millet İttifakı olarak gireceğiz” diyen Bezircilioğlu, “Bizim öncelikli hedefimiz Millet İttifakı bileşenleriyle beraber mevcut iktidarı siyaseten emekli etmek ve Türkiye’de yeniden Güçlendirilmiş Parlamenter Sisteme teslim ederek ülkeyi esi güzel düzene döndürmektir. Tabii ki Millet İttifakı ile ilerliyoruz ama bu bizim birinci parti olma hedefimizi engellemez. Ülke 100 yılın seçimine giriyor, bu işin şakası yok. Bir dakika bile kaybetmeden sahalara inmemiz gerekiyor” diye konuştu.

KIRKPINAR: İKİ ÖNEMLİ SEÇİM…

Bezircilioğlu açıklamalarının ardından il başkanlığı görevini Kırkpınar’dan devraldı. Törende Kırkpınar, “Bugün yeni bir dönem başlıyor. Delegenin iradesi 14 oy farkla Sinan Bezircilioğlu’nu seçti. Kendisini tebrik ediyorum, yeni yönetimle birlikte çok büyük işler başaracağını ve bu başarısının da İzmir’e damga vuracağını düşünüyor ve diliyorum. Çünkü önümüzde çok önemli iki seçimi bu heyetler karşılayacak. Bu seçimlerden büyüğü ve en önemlisi 13’üncü Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimi. Daha sonra yerel seçim olacak. Bu iki büyük seçimin sonucunu etkileyecek kadrolarımız oluştu. Hepsi mücadele insanı. İzmir’de bir iddia yaptık, bu iddia ile çıtayı daha yükseğe taşıyacak olan il ve ilçe başkanlarımızdır. İzmir’de de Türkiye’de de birinci parti olacağız” dedi.

Kırkpınar’ın sözleri üzerine ise Bezircilioğlu, “Hüsmen Ağabey; öne ağabeyim, sonra başkanım. Ben senden çok şey öğrendim, senin yönetim kurulunda çalışmaktan çok büyük gurur duydum. Senin yükseltmiş olduğun çıtayı, bayrağı alıp daha da yükseğe taşıyacağıma and içiyorum. İyi ki ağabeyimiz, başkanımızsın. Seni çok seviyoruz, bize hakkını helal et” diye konuştu.

(Yağmur DAŞTAN)

madama-butterflyin-huzunlu-oykusu-izmirde-sahnelenecek

Madama Butterfly’ın hüzünlü öyküsü, İzmir’de sahnelenecek

surekliden-iktisat-kongresi-cikisi

Sürekli’den iktisat kongresi çıkışı