Medicana International İzmir Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Dilek Aslanca, “Günümüzde sağlık alanında doktor, hemşire gibi meslekler dışında çok farklı meslekler için de kariyer fırsatı mevcut. Örneğin robotik cerrahi için mühendisler, yapay zeka destekli tedavi için yazılım uzmanları istihdam ediliyor” dedi.

Çocuklar barışı sanatla anlattı Çocuklar barışı sanatla anlattı

İzmir’deki eğitim ve kariyer imkanlarını yerinde görmek amacıyla Akhisar MBA Akhisar Anadolu ve Fen Lisesi öğrencileri yaptıkları gezi kapsamında Medicana İzmir Hastanesini ziyaret etti. Hastane’de farklı alanlarda çalışan yöneticiler, mesleklerini tanıtarak öğrencilerin merak ettikleri soruları yanıtladı. İlk ve orta öğretim alanında MBA Okulları, lisans düzeyinde de Fenerbahçe Üniversitesi’ni bünyesinde barındıran Medicana Eğitim Grubu’nun kardeş kurum olduğunu belirten Başhekim Aslanca, öğrencilere tıp alanında sağlanan kariyer imkanlarından bahsetti. Aslanca, teknolojideki gelişmelerle birlikte, hastanelerde çok farklı mesleklere kariyer imkanı sunulduğunu ifade ederek, “Kariyerinizi sadece akademik bilgilerle değil, hobileriniz, sosyal hayatınız, yardım kuruluşları ile çalışmalarınızla inşa ederseniz vizyonunuz ve seçenekleriniz daha geniş olur” dedi.

“İşini tutkuyla yapanlar daha başarılı”

Öğrencilere özel sağlık sektöründe tanıtım alanında neler yapıldığını anlatan Medicana International İzmir Hastanesi Pazarlama ve İş Geliştirme Müdürü Yağmur Akçe, bu alanda kariyer planlayanların yenilikçi olmaları kadar işlerini tutkuyla sevmelerinin önemine değindi. Hastanelerde sağlanan istihdam şartlarını anlatan Medicana İzmir İnsan Kaynakları Müdürü Duygu Eser ise gençlere “Mutlu olmak için sevdiğiniz, hayal ettiğiniz bir mesleği seçin, kendi güçlü yönlerinizi belirleyin ve bu yönde bir kariyer planlaması yapın” dedi. MBA Akhisar Lise Müdürü Tuğba Tur da Medicana International İzmir Hastanesi’nde verilen bilgilerin öğrenciler için çok faydalı olduğunun altını çizerek, tüm yöneticilere teşekkür etti.

Kaynak: İHA