in ,

Mecliste kavga: 3 vekil hastanelik oldu

TBMM’de bekçi yasasında düzenleme görüşülürken arbede çıktı. Vekiller arasında yaşanan kavga sonucu 3 vekil hastaneye kaldırıldı

mecliste-kavga-3-vekil-hastanelik-oldu

TBMM Genel Kurulu’nda Bekçi düzenlemesi görüşmeleri devam etti. CHP ve MHP arasındaki gerilim Genel Kurul oturumu başladıktan sonra devam etti. CHP milletvekilleri ‘özür’ beklediler. CHP milletvekilleri TBMM Başkanvekili Nimetullah Erdoğmuş’a tepki gösterdiler. Erdoğmuş oturumu kapatırken, MHP milletvekilleri de ayağa kalktılar. CHP ve MHP milletvekilleri arasında gerilim devam etti.

CHP Milletvekili Özgür Özel, TBMM Genel Kurul salonunda saldırıya uğradı. Genel Kurula verilen arada, grup başkan vekilleri istişare yaparken, MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz’un, Özgür Özel’e arkadan gelip vurmasıyla başlayan kavgaya diğer vekiller de katıldı. Kavga sırasında yaralanan 3 milletvekilinin hastaneye kaldırıldığı öğrenildi.

Genel kurula verilen arada, grup başkan vekilleri istişare yaparken, MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz‘un, Özgür Özel’e arkadan gelip vurduğu, bunun üzerine diğer milletvekillerinin müdahale ettiği öğrenildi.

Özel, Halk TV canlı yayınında olayı şöyle anlattı:

“Önemli bir şey yok. Bugün geçen hafta yaptıklarının bedelini ödedi, AKP’li ve MHP’liler. Sayıştay seçimi sırasında 4 saat protesto yaptık. Genel Kurul’a ara verildiğinde Olcay Kılavuz arkadan gelerek yüzüme doğru yumruk atmaya çalıştı. Bizim milletvekilimiz de onun yüzüne karşı ona mani olacak gerekli hamleyi yaptı. Olcay Beyin ciddi yaralanması var. Kalleşçe yapılan saldırıyı arkadaşlarımız püskürttü. Böyle olmasını istemezdik ama bizim arkadaşlarımız hak edilen cevabı verdiler. Saldırıyı gerçekleştiren kişi bizim arkadaşlarımızın verdiği cevapla kötü duruma düştü.

“Pasif bir protesto eylemi. Ancak buna tahammül edemeyenler, arkadan kalleşçe saldırı oldu. O saldırıyı gerçekleştiren kişi, bizim arkadaşımız tarafından verilen cevapta kötü duruma düşmüş. İstenmeyen görüntüler çıktı ortaya.”

Kavga üzerine, bekçi yasa teklifinin görüşüldüğü TBMM Genel Kurul çalışmalarına ara verildi.

Verilen aradan sonra TBMM Genel Kurulu kapatılırken milletvekilleri arasında yeniden tartışma çıktı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan olaydan sonra sosyal medya hesabından, “T.B.M.M’nde konuşma hakkını kısıtlamaya direnen ve özgürlüğü savunan grup başkan vekilimiz Özgür Özel’e arkadan saldıran vandallığa karşı asla taviz vermeyeceğiz. Meclis sorunlarımızı konuşacak. Çözüm arayacak. Çalışacak. Asla yılmayacağız” dedi.

ANKA Haber Ajansı – İHA

kinik-tarim-organize-ihtisas-sanayi-bolgesine-kavusuyor

Kınık, Tarım Organize İhtisas Sanayi Bölgesine kavuşuyor

oz-haber-isten-ucretsiz-ulasim-mujdesi

Öz-Haber İş’ten ücretsiz ulaşım müjdesi