in

Meme Estetiği Yöntemleri 2022

Göğüs kaslarının altına gizlenen implantlarla göğüs formunda belirgin bir iyileşme sağlanır. Hacim bakımından genişleyen, dolgun görünümlü göğüsler elde edilir.

Göğüs kaslarının altına gizlenen implantlarla göğüs formunda belirgin bir iyileşme sağlanır. Hacim bakımından genişleyen, dolgun görünümlü göğüsler elde edilir. Cerrahideki adı Augmentasyon plastisi olarak bilinir ve bu uygulamaya estetik dünyasında gittikçe büyüyen bir ilgi vardır. Kaliteli malzemelerin, sağlam bir hizmetin ve alanında uzman bir doktorun eşliğinde bu operasyondan memnuniyet verici sonuçlarla çıkılır.

Kadınların estetik cerrahi de en çok tercih ettikleri uygulamalardan biri meme büyütme operasyonudur. Konulan implant ile formu ve ebatı ile ilgili istenen görünümü veren bu uygulama estetik yapan hekimlerin tecrübeli elleriyle yapılır. Büyütme, küçültme, dikleştirme gibi pek çok farklı yöntemle göğüs yeni formuna kavuşur.

Psikolojik ya da fizyolojik nedenlerle ihtiyaç duyulan meme küçültme ve meme büyütme estetiği kadınların kendilerini daha iyi hissetmelerini sağlayan, öz güven artırıcı uygulamalardır. Yapılan meme ameliyatlarında büyük oranda başarı sağlanır.

Meme Büyütme Hangi Durumlarda Yapılır?

Doğumdan sonra deforme olmuş göğüslerin azalan hacmini büyütmek, sarkmış formunu iyileştirmek için meme büyütme estetiği uygulanır. Doğuştan gelen göğüs duvarının yeterli büyümemesi ile ilgili de ufak kalmış göğüsler için bu uygulama yapılabilir.

Hacim kazanırken formunun iyileştirilmesi ve dolgun bir görüntüye kavuşması ufak göğüsler için hayal değildir. Plastik cerrahinin en gelişmiş alanlarından olan meme büyütme birçok kadının ilgisini çeker.

Meme Büyütme Yöntemleri Nelerdir?

Meme büyütmeyle ilgili bilinen en kalıcı ve kesin yöntem implant olarak söylenebilir. Başka bir yöntem olarak yağ enjeksiyonu da tercih edilir ve göğüs formunu ciddi oranda değiştirir. Bu yöntemde hastanın kendi vücudundaki yağ alınarak enjeksiyon yerleştirmesi yapılır. Her iki yöntem de başvurulan ve ilgi gösterilen yöntemlerdir. Ne tür bir uygulama yapılacağına hastanın istekleri ve doktorun tecrübesi birlikte karar verir.

Meme Küçültme Öncesi Hazırlık Detayları Nelerdir?

Meme küçültme öncesi hastayla görüşme yapılır; kronik bir rahatsızlığının olup olmadığı öğrenilir. Meme ultrasonu istenir ve muayene işlemi tamamlanır. Gerekli tetkikler tamamlandıktan sonra hasta ameliyata hazır hale getirilir. Enfeksiyon riskini azaltmak için hijyene son derece dikkat edilmelidir.

Her operasyonda olduğu gibi meme küçültme işleminde de sigara kullanımının bitirilmesi istenir. Öncesi ve sonrası için iyileşme sürecini hızlandıran bir durumdur. Kan sulandırıcı ilaçlar bu dönemde tavsiye edilmez ve ameliyat öncesi eğer kullanılıyorsa bıraktırılır.

Meme Küçültme Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

Meme küçültme ameliyatı sonrasında en doğru formun yaklaşık bir yıl sonra olacağı hastaya söylenmelidir. Operasyon sonrası kasları yormadan dinlenme süreci geçirilmelidir. Minimum bir hafta olan bu süreçte egzersizler zamanla çoğaltılır. Deforme olmuş dokunun desteklendikten sonra yenilenmesi ve hoş bir görünüme kavuşması ameliyatla mümkün olsa da zaman isteyen ve hassas geçirilmesi gereken bir süreçtir.

Meme Dikleştirme Nasıl Yapılır?

Form bozukluğu olan alana kesi atarak meme dikleştirme ameliyatı yapılır. Diğer meme operasyonları gibi başarı oranı yüksektir. Meme başında, kaslarda veya deri dokusunda olan farklılıkları giderebilir. Sarkma durumunun oranına göre hekim kesi durumuna karar verir.

Meme görünümündeki şekil bozukluklarının başlıca sebeplerinden biri sarkmalardır. Bu sorunu ortadan kaldırabilecek en pratik yöntem ise meme dikleştirme ameliyatıdır. Hekim tavsiyelerine uyulduğu taktirde operasyon sonrası memnuniyet verici sonuçlar görülür.

Meme Dikleştirme Kimler Olmalı?

Meme operasyonlarının diğerlerinde olduğu gibi meme dikleştirme ameliyatı için de 18 yaşını beklemek gerekir. Dokuların büyük ölçüde hasarlandığı, kas kaybının yaşandığı tüm memelerde sarkma durumunu görmek mümkündür. Emzirme dönemi bitiminde genellikle bu görüntü oluşur. Meme dikleştirme ameliyatını bu tür şikâyetleri olan herkes yaptırabilir.

İzmirde-damla-dugun-gununde-topraga-verildi

İzmir’de 29 yaşındaki Damla düğün gününde toprağa verildi! Annesinin feryadı yürek burktu

izmirde-kurban-pazari

İzmir’de kurban pazarı hareketliliği başladı