in ,

Memleket Hareketi İzmir Temsilcisi Oğuz: İzmir’de büyük şeyler hedefliyoruz!

Memleket Hareketi’ni kuran ve yeni partiyle devam etme kararı alan Muharrem İnce, 2018 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde kendisini aday gösteren CHP’den istifa ettiğini açıkladı.

cuneyt-oguzdan-ilk-aciklama

Muharrem İnce‘nin ekibinde yer alan İzmir’den CHP İzmir İl eski Başkan Yardımcısı Cüneyt Oğuz da istifanın ardından Ege Telgraf’a açıklamalarda bulundu. Oğuz, “Kendisi bizim liderimiz olarak istifa gerekçelerini detaylı olarak kamuoyu ile paylaştı. Onun düşünceleri doğrultusunda biz de kurucular kurulunun kurmayları olarak önümüzdeki günlerde gereğini yapacağız” dedi.

İZMİR DEĞERLENDİRMESİ…

İzmir Türk siyaseti için olduğu gibi Memleket Hareketi için de çok değerli illerden biri” diyerek açıklamalarını sürdüren Oğuz, “Muharrem Bey’in de açıkladığı gibi bizler de Atatürk’ün kurduğu CHP’nin kuruluş ilkelerinden asla uzaklaşmıyoruz. İzmir Türk siyaseti ve demokrasisi açısından çok önemli bir yerdir. Şehrimiz, Memleket Hareketi içinde de en önemli seçim bölgelerinden bir tanesidir. İzmir’de de çok büyük şeyler hedefliyoruz. Şu anda çok iddialı söylemlerde bulunmak istemiyorum ama Muharrem Bey’in İzmir’e karşı çok farklı bir hassasiyeti var. Zaman içinde Memleket Hareketi çığ gibi büyüyüp kitleleri saracak ve insanlara umut olacaktır” diye konuştu.

Yağmur Gülü

istanbulda-kar-nedeniyle-egitime-carsamba-gunune-kadar-ara-verildi

Kara kış geri geliyor! 10 derece yakın düşüş var

kasten-adam-oldurme

Kelebekler Vadisi’nden düşerek ölen hamile kadının eşine ağırlaştırılmış müebbet talebi