Memur ve memur emeklileri için 2024 yılının ikinci altı ayında geçerli olacak maaş farkları belirlendi. Yapılan açıklamaya göre, maaşlara yansıtılacak zam oranı yüzde 19,3 olarak belirlendi ancak henüz hesaplara yatırılmadı. Maaş farkları, banka ve PTT şubelerindeki hesaplara yatırılacak.

Memur, sözleşmeli personel ve memur emeklileri ile emekli sandığı kapsamında aylık alanlar, Temmuz dönemi için belirlenen zam farklarını 15 Temmuz tarihinden itibaren almaya başlayacaklar.

İzmir'de AK Parti İl Gençlik Kolları, 15 Temmuz 'Demokrasi Yürüyüşü' düzenledi İzmir'de AK Parti İl Gençlik Kolları, 15 Temmuz 'Demokrasi Yürüyüşü' düzenledi

2024 yılı için memur maaşlarına yapılan toplam zam oranı ise yüzde 49,25'e ulaştı. Bu zam, ocak ayından itibaren geçerli olmak üzere, enflasyon oranları ve ilave zamla birlikte hesaplandı.

Temmuz ayında açıklanan TÜİK verilerine göre, altı aylık enflasyon oranı yüzde 24,73 olarak gerçekleşti ve bu doğrultuda memur maaşlarına yapılan zam oranı yüzde 19,3 olarak belirlendi.

Kaynak: Sözcü