in

Menderes Kent Konseyi’nde ilk Yürütme Kurulu Toplantısı

Menderes Kent Konseyi ilk yürütme kurulu toplantısı gerçekleşti. Toplantıda konseyin logosu belirlendi

menderes-kent-konseyi

Kent vizyonu, hemşehrilik bilincinin geliştirilmesi, demokratik katılım ve çözümde ortaklık ilkelerinin hayata geçirilmesi amacıyla kurulan Menderes Kent Konseyi ilk yürütme kurulu toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda kent konseyinin logosu da seçildi.

İsimler belirlendi

Menderes Belediyesi Gençlik ve Kültür Sanat Merkezi Amfi Tiyatro’da gerçekleşen toplantıda Kent Konseyi Başkan Yardımcılığına Zühre Yalınkılıç, Kent Konseyi Yazmanlığına Ozan Balım, Kent Konseyi Genel Sekreterliğine ise Onur Eştürk seçildi.

Oy birliğiyle belirlendi

Toplantıda 8 tasarım içinden logo da belirlendi. Kent konseyinin amaçlarına uygun olarak tasarlanan logo, yürütme kurulu üyelerinin oy birliğiyle seçilerek Menderes Kent Konseyi’nin logosu oldu.

Birlik ve beraberlik mesajı

Yürütme kurulu toplantısında seçilen isimlere yeni görevlerinde başarılar dileyen Menderes Belediye Başkanı Mustafa Kayalar, “ Kent yaşamında, kent vizyonunun ve hemşehrilik bilincinin geliştirilmesi, kentin hak ve hukukunun korunması, sürdürülebilir kalkınma, çevreye duyarlılık, sosyal yardımlaşma ve dayanışma, saydamlık, hesap sorma ve hesap verme, katılım, yönetişim ve yerinden yönetim ilkelerini hayata geçirmeye yönelik amaçları barındıran kent konseyini geçtiğimiz aylarda kurarak Menderes’imizde bir ilki hayata geçirmiştik. Yapılan ilk yürütme kurulunda da değerli isimler önemli görevlere getirildi. Kendilerini kutluyor, yeni görevlerinde başarılar diliyorum. Konseyimizin yeni logosu da ilçemize hayırlı, uğurlu olsun. Menderes Kent Konseyi ilçemiz için aşkla gerçekleştirdiğimiz çalışmalarımızda bizlere önemli destekler sağlayacak ve Menderes’in sesi olacak. Birlik ve beraberlik içerisinde güzel ilçemiz adına çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

Vizyona ve misyona uygun logo

Menderes Kent Konseyi Başkanı İlkay Çiçek de, ilk yürütme kurulunda önemli kararların alındığını belirterek,” Kent konseyi olarak Menderes’imiz adına en iyisi için çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz. Menderes Belediye Başkanımız Sayın Mustafa Kayalar mesai gözetmeksizin başarılı şekilde kentin kalkınması adına önemli işlere imza atıyor. Biz de konsey olarak bu çalışmaların üstüne ne koyabiliriz onun çabasındayız. İlk yürütme kurulu toplantımızı da gerçekleştirerek başkan yardımcımız, yazmanımız ve genel sekreterimizi belirledik. Kadın ve gençlik meclislerimizin de kurulumu için ilk adımı attık. 16 Ocak tarihinde kuracağımız kadın ve gençlik meclislerimize kadar da üye kayıtlarını yapacağız. Kent konseyinin vizyonu ve misyonuna uygun logomuzu da toplantımızda belirledik. Aldığımız kararlar ve yeni logomuz ilçemize hayırlı, uğurlu olsun” diye konuştu.

soyerden-yesil-atilim

Avrupa’dan İzmir’e 300 bin Euro’luk “Yeşil” destek

KYK kız öğrenci yurduna silahlı saldırı