in ,

‘Menderes’te çok uyumlu takımız!’

Virüsle mücadelede işbirliği içinde bir program yürüttüklerini belirten CHP İlçe Başkanı Gizem Ergün, “Bu zor günleri En az hasarla atlatacağız” dedi

mendereste-cok-uyumlu-takimiz

Türkiye genelinde korona virüsle mücadele çalışmaları hız kesmeden devam ediyor. Virüsle mücadele konusunda el birliği ile güzel bir çalışma programı izlediklerini belirten CHP Menderes İlçe Başkanı Gizem Ergün, süreci Ege Telgraf’a değerlendirdi. Salgına karşı alınan tedbirler kapsamında ilçe örgütü olarak mücadeleye başladıklarını belirten Ergün, “Öncelikle Menderes Belediyesi ile senkronize bir çalışma programı yürüterek erzak paketi dağıtımı yaptık. Bu süreçte Menderes’te ne kadar uyumlu bir takım olduğumuzu herkese gösterdik. Yardımlara devam etmek isteyen vatandaşlarımızı da daha sonrasında belediyemize yönlendirdik. Bu süreçte CHP Menderes İlçe Gençlik Örgütümüz’e çok teşekkür etmek istiyorum. 65 yaş ve üstü vatandaşlarımıza sokağa çıkma kısıtlaması getirilmesinin hemen ardından onlar hemen sahaya çıktı. İlk günden bugüne kadar hala ekmeğini ve gazetesini götürdüğümüz çok sayıda ailemiz var. Gençlerin sosyal olaylara ne kadar hassas bir şekilde yaklaştığını bir kez daha görmüş olduk. Yağmur yağarken ıslansalar dahi bu işi çok güzel bir biçimde götürdüler. Çalışmalarımız dahilinde yerel yönetimlerin her bir kanadıyla gayet uyumlu bir program yürüttük. Bundan sonraki süreçte de ilçe sakinlerimizin huzuru için mücadelemize devam edeceğiz” dedi.
Menderesli vatandaşların süreçte gayet bilinçli hareket ettiğinin altını çizen Başkan Ergün, “Vatandaşlarımızın büyük bir çoğunluğunu sokağa çıkma yasağına ve diğer tedbirlere uyduğunu görmek bizleri de gerçekten mutlu ediyor. Şu anlık herhangi bir sorun ile karşılaşmadık. Ancak yasakların hemen ardından gelen günlerde biraz yoğunluk da oluyor. İnsanların bu gibi durumlarda biraz da rehavete kapıldıklarını görüyoruz. Sürekli olarak belediyemizden anonslar yapılıyor bizler de gerekli uyarılarımızı yapıyoruz. Zannediyorum ki bu sadece bizim değil bütün Türkiye’nin yaşadığı bir sorun. Umuyoruz ki bu süreci en az hasarla bir an önce atlatacağız” diye konuştu.

‘TARIMIN ÖNEMİ…’

Yaşanan süreçte gıda ve sağlıklı beslenmenin ne kadar önemli olduğunu insanların anladığına belirten Ergün, İzmir’in tarım ilçelerinden biri olan Menderes’te de konunun önemine dikkati çekti. İlçedeki gözlemlerini anlatan Başkan Ergün, “İlçemizde bereketli topraklara sahibiz. Ancak bu dönemde her yerde olduğu gibi bizim çiftçilerimiz de bir takım sorunlarla karşılaştı. Özellikle marul konusunda büyük sıkıntılar yaşandı; mahsül tarlada kaldı, alıcı bulamadı. Tarımın dışında kesme gülde de sıkıntılarımız oldu. İnsanlar kesme gülleri yok pahasına alıp çarşı ve pazarda satacak duruma geldiler. Tarıma gereken önemin verilmesi gerektiğini ne yazık ki böyle bir mücbir sebeple karşılaştığımızda anladık. Bundan sonrasını düzeltmek önemli.İnsanların bu konuda daha özenli olması gerekiyor. Sonuç olarak, yaşanılan sıkıntıların giderilmesi için ileriki günlerde İzmir Büyükşehir Belediyemiz’in bir çalışması olacağını biliyoruz. Bu da biraz olsun rahatlamamızı sağlıyor” ifadelerini kullandı.

‘TEDBİRLİ OLMALI’

Son olarak, “Özellikle yaz aylarında sahillerimize çok sayıda vatandaşımız geliyor ancak bu dönemde tedbirli olmalarını istiyoruz” diyerek konuşmasını sürdüren CHP Menderes İlçe Başkanı Gizem Ergün, “Şu anda çok büyük bir kalabalık yok. 65 yaş üstü yazlıkçı kesimimiz çok fazla. Günübirlik gelen turist sayımız normalde çok oluyordu ancak şu anda böyle bir sorun yaşamıyoruz. Ben biraz daha temkinli olunması taraftarıyım. Bu yazı korona virüs salgınının tamamen geçip gitmesini bekleyerek geçirmeliyiz. Hepimiz sokağa çıkmayı, kucaklaşmayı çok özledik ama her şeyin başı sağlık. Herkesin sağlığına dikkat etmesini istiyoruz. Siz kendinizi koruyun biz elimizden geldiği sürece sizin yanınızda olacağız” diye konuştu. Anneler Günü kapsamında yeni bir çalışma için hazırlandıklarını da sözlerine ekleyen Başkan Ergün, “İlçe yönetimimiz ile yaptığımız görüşmeler sonrasında böylesine özel bir gün için özel de bir çalışma yapmaya karar verdik. Şu anda annelerimizin en çok ihtiyacı olan şeylerin başında maskeler geliyor. Annelerimize bu Anneler Günü’nde hediye olarak 10 bin adet maske dağıtacağız. Maskelerimizin yanında da mis kokulu güllerimiz olacak… Ufak dokunuşlarla vatandaşımızın hayatını güzelleştirebilirsek ne mutlu bize” ifadelerini kullandı.

Yağmur Gülü / Özel Haber

anneler-gunu-kepenk-actirdi

Anneler Günü kepenk açtırdı

kan-stoklari-bitme-seviyesine-geldi

‘Kan stokları bitme seviyesine geldi’