in , ,

Menderes’te orman yangını nedeniyle siteler boşaltıldı

İzmir’in Menderes ilçesinde öğle saatlerinde başlayan yangın rüzgarın da etkisiyle büyümüştü. Gece büyüyen yangın sabahın ilk ışıklarına kadar devam ederken, günün aydınlanmasıyla beraber havadan söndürme çalışmaları yeniden başladı

Edinilen bilgiye göre, yangın öğle saatlerinde Menderes’e bağlı Çile Mahallesi yakınlarındaki ormanlık alanda yangın çıktı. Henüz belirlenemeyen bir sebepten çıkan yangın rüzgarın da etkisiyle büyüyerek Ahmetbeyli ve Özdere mahallelerini de etkisi altına aldı.

mendereste-orman-yangini-nedeniyle-siteler-bosaltildi

2 site boşaltıldı

Öte yandan yangının sıçrama riskinin yüksek olması sebebiyle bölgede bulunan iki sitenin boşaltıldığı öğrenildi. Siteleri boşaltan vatandaşlar korku dolu anlar yaşadı.

Alevler azaldı

Günün aydınlanmasıyla beraber yangının boyutu ortaya çıkarken, alevlerin çok geniş bir alanda etkili olduğu görüldü. Sabahın ilk saatlerine kadar süren yangının etkili olduğu bölgelerde, günün aydınlanmasıyla birlikte havadan söndürme çalışmaları yeniden başladı. Çok sayıda yangın söndürme helikopterinin görev aldığı çalışmalar sürerken, yangının meydana geldiği bölgede ekiplerin başarılı çalışması sonucu alevler azaldı.

İHA

focadaki-facia-teknesinde-can-yelegi-bulunmadigi-iddiasi

Foça’daki tekne faciasında 4 kişilik tekneye 10 kişi alınmış

teknik-direktor-kemal-ozdesin-annesi-vefat-etti

Teknik direktör Kemal Özdeş’in annesi vefat etti