in ,

Menemen Belediyesi ekipleri çalışmalarına aralıksız devam ediyor

Sokağa çıkma kısıtlamasını fırsat bilen Menemen Belediyesi, son yılların en kapsamlı sinek ve larva mücadele programını başlattı

menemen-belediyesi-ekipleri-calismalarina-araliksiz-devam-ediyor

Menemen Belediyesi ekipleri sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu günlerde bile vatandaşların sağlığı ve güvenliği için çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Kısıtlamanın olduğu 24, 25 ve 26 Nisan tarihlerinde bahar ve yaz aylarına yönelik hazırlık çalışmaları kapsamında sinek ve larva mücadelesine başlayan Menemen Belediyesi, vatandaşların ahar ve yaz aylarını sineksiz geçirmesi için çalışıyor.

Menemen ilçe sınırları içerisindeki yerleşim yerlerinin ilaçlanmasının yanı sıra kırsalda bulunan dere, tahliye kanalları, göletler ve su birikintileri belediye ekipleri tarafından dikkatli bir şekilde ilaçlanıyor. Büyükbaş ve küçükbaş hayvan çiftliklerinde ise 4 ayrı ekiple çalışmalar devam ediyor.

“İlaçlama çalışmalarımıza tüm yaz boyunca titizlikle devam edeceğiz”

Bahar ve yaz aylarına yönelik hazırlık çalışmalarına önümüzdeki günlerde de devam edeceklerini belirten Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy, “Menemenlilerin sağlığı her zaman önceliğimiz olmuştur. Bu günlerde Koronavirüs mücadelesi kapsamında her türlü çalışmayı titizlikle yürüttüğümüz gibi önümüzdeki günlerde vatandaşlarımızın yaşayacağı sıkıntıları da göz önünde bulunduruyoruz. İlaçlama çalışmalarımıza tüm yaz boyunca aralıksız ve titizlikle devam edeceğiz. Menemenlilerin sağlığı için her türlü ayrıntıyı düşündüğümüzden kimsenin şüphesi olmasın” dedi.

korona-korkusundan-intihar-etti

Korona virüs 109 can daha aldı

yaslilarin-yasagi-bitiyor-mu

65 yaş üstü vatandaşların sokağa çıkma yasağında yeni gelişme!