in ,

Menemen Belediyesi’nde Erdoğan’ın ziyaretine ‘tehditle katılım’ iddiası!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın İzmir ziyaretine saatler kala Menemen’de ‘tehditle katılım’ tartışması başladı. CHP Menemen İlçe Başkanlığı, “Baskı derhal kaldırılmalı” dedi

menemen-belediyesinde-chpli-3-meclis-uyesi-partilerinden-istifa-etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İzmir programına saatler kala Menemen’e ‘tehditli katılım çağrısı’ iddialarını damgasını vurdu. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Menemen İlçe Başkanlığı, sosyal medya hesaplarından yaptıkları bir paylaşım ile, “AKP’li Menemen Belediyesi; ‘tehditli katılım çağrısı’ ile korku saçtı!” iddiasında bulundu.
CHP Menemen İlçe Örgütü’nün açıklamasında, “Menemen Belediyesi idarecileri; Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın İzmir ve Menemen programına katılım çağrısıyla sınırları zorlayan bir Her personele; kendilerinin yanı sıra TC kimlik numaralarını tutum sergilemiş; savurdukları tehditler, işi çığırından çıkarmıştır. Her personele; kendilerinin yanı sıra TC kimlik numaralarını önceden vermek suretiyle 4 kişi daha getirme zorunluluğu dayatan; bununla kalmayıp gelmeyenlerin ve sözünde durmayanların işlerine son verileceği gözdağını veren bu zihniyeti şiddetle kınıyoruz!” ifadelerine yer verildi.
“Ekmek, aş, iş korkusu salarak olmaz” sözleriyle devam eden açıklamada, “Programlarının coşkulu geçmesi arzularını anlayabiliriz. Ancak; insanları ekmekleri, aşları, işleri ile tehdit ederek zorlamalarını anlamak mümkün değildir! Siyaset ve yöneticilik ahlakıyla; hatta insanlıkla bağdaşmayan bu tehditkarlığı kabul etmiyoruz. Demokrasi ve milli irade çığırtkanlığı yaparken, bunlara tezat yaklaşımlar sergiledikleri ortadadır! İşçi arkadaşlarımızın üzerinde kurdukları bu baskıyı derhal kaldırmalıdırlar!” denildi. (Haber Merkezi)

ibb-butcesi-onaylandi

Büyükşehir Meclisi’nde ‘Üniversite’ tartışması!

eshot-ihaleye-cikiyor

ESHOT’ta zamsız bütçe Meclis’ten geçti!