in ,

Menemen Belediyesi’nden Ulvi Tanrıverdi açıklaması

Menemen Belediyesi’nden, geçtiğimiz gün saldırıya uğrayan Gazeteci Ulvi Tanrıverdi hakkında yazılı bir açıklama geldi

pazar-esnafina-menemen-belediyesinden-destek

Menemen Belediyesi tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“11.04.2020 tarihinde Çağrı Radyo’nun Facebook hesabından yayınlanan programında Ulvi Tanrıverdi tarafından Menemen Belediye Başkanımız Serdar Aksoy ile ilgili gerçeği yansıtmayan haksız ve hukuki dayanaktan yoksun beyanlara ilişkin aşağıdaki açıklamayı yapma zorunluluğu doğmuştur.

Her şeyden önce şiddetin her türlüsüne karşı olduğumuzu; insan bedenininin dokunulmaz olduğuna, temel hak ve özgürlüklerin tartışılmaz olduğunu belirtmek isteriz. Şiddet hiç bir zaman çözüm değildir ve olamaz. Dolayısıyla her türlü şiddeti; kime ve hangi gerekçeyle yapılırsa yapılsın lanetliyoruz.

Bahsi geçen programı düzenleyen Ulvi Tanrıverdi; birkaç gün öncesinde yaşadığı darp olayında Sayın Başkanımız Serdar Aksoy’u azmettirici olarak hedef göstererek, gerçek dışı ve iftira nitelikli beyanlarda bulunmuştur.

İlgili şahıs, yönetime geldiğimiz 31 Mart 2019 tarihi öncesinde Belediyemize ait kültür merkezini aylık 104 TL gibi cüzi bir rakamla kiralamış ve Belediyemize ait kültür merkezi çalışanlarını ve tüm radyo tesisatlarını karşılıksız olarak kullandığı gibi bir de üzerine Menemen Belediyesine yüklü miktarlarda faturalar keserek kazanç elde etmiştir. Aynı zamanda da Belediyemize toplamda 538.000,00TL lik fatura keserek sebepsiz zenginleşmeye yol açmıştır.

Göreve başladığımız 08.04.2019 tarihinden sonra hem adı geçen şahıs hakkında hem de geçmiş yönetim hakkında kamuyu zarara uğratmaktan suç duyurusunda bulunulmuştur. Ulvi Tanrıverdi’nin Belediye Başkanımız Serdar Aksoy hakkındaki yalan haberlere dayalı karalama ve iftaraya yönelik şahsi tutumu söz konusu suç duyurusundan sonra kaybettiği ranttan kaynaklanmaktadır.

Kamuoyu tarafından bilinmektedir ki, Belediye Başkanımız Serdar Aksoy döneminde benimsenen en temel ilke; Menemen Belediyesi malları üzerinde yağma kabul edilmeyecek, halka ve millete ait olan mallar üzerinden kişi ve kurumlara rant sağlanmayacak, bundan önce yapılan bu ve buna benzer tüm hukuksuzlukların takipçisi olmaya devam edilecektir. Adı zikredilen şahsın ve belediyeyi rant kapısı olarak gören şahısların yapmış ve yapacağı; gazetecilik ilkelerine aykırı yayınlar Başkanımız Serdar Aksoy’u ilkeli tavrından geri adım attıramayacaktır.

Ulvi Tanriverdi’yi darp eden kişinin gerek sosyal medyada vermiş olduğu beyanlarında gerekse de emniyette verdiği ifadesinde darp olayını gerçekleştirme sebebinin Ulvi Tanriverdi’nin radyosunda dine, inanca yönelik saygısız sözlerinden kaynaklandığını belirtmektedir. Takdir edileceği üzere; Sayın Başkanımız Serdar Aksoy’u olayın tarafı ve azmettiricisi olarak hedef gösterilmesi kabul edilemez. İlgili şahsın hiçbir delile dayanmayan, tamamen kişisel varsayımlarından ibaret, iftira niteliği taşıyan, hakaret içerikli, kamuoyu nezdinde olumsuz etki yaratmak ve karalama amaçlı olarak kurgulanmış akla ziyan beyanları asılsız mesnetsiz ve hukuki dayanaktan yoksundur.

Tüm ülke ve dünya olarak sıkıntılı süreçten geçirdiğimiz şu günlerde, Menemen Belediyesi olarak biz de Corona Virüsü ile ilgili her türlü mücadeleyi verirken ve söz konusu mücadelemizle ilgili başarılı bir şekilde ilerlediğimiz dönemde, Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy hakkında yapılan mesnetsiz, haksız ve hakaret içerikli söz konusu şahsın Menemen Belediyesinden sağladığı rantı kaybetmesinden kaynaklanan iftira dolu bu yayın hakkında adli merciler önünde her türlü hukuki ve cezai hakkımızı sonuna kadar kullanacağız. İlgili şahsın hem belediyemizi zarara uğratmasının hem de attığı iftiranın hukuki ve cezai anlamda bir bedeli olacağı hususunda adalete olan inancımız tamdır.

Ulvi Tanriverdi hakkında Menemen Belediyesinin Mallarını bedelsiz olarak kullanması sebebiyle kamuyu zarara uğratma suçundan suç duyurusundan bulunulmuştu, bugün itibariyle de Belediye Başkanımız Serdar Aksoy’a atılan akla ziyan iftira ve hakaret içerikli beyanlar için de suç duyurusunda bulunulacaktır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
Menemen Belediye Başkanlığı “

Bayraklı’da yasak nedeniyle açılamayan 5 pazar yeri açıldı

bakan-soyludan-flas-istifa-aciklamasi

Bakan Soylu’dan flaş istifa açıklaması