in ,

‘Menemen için tarihi bir gün!’

Cumhurbaşkanı Erdoğan İzmir’e gelerek bir dizi programa katılacak. Ziyaretleri kapsamında Menemen’e de gidecek Erdoğan için şimdiden heyecanlı hazırlık başladı

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 26 Kasım cuma günü İzmir’e gelerek bir dizi programa katılacak. Erdoğan havayoluyla İzmir’e saat 13.00 sularında gelerek Gaziemir’de bir camide Cuma Namazını kılarak İzmir programına başlayacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın daha önce katılacağı il danışma kurulu toplantısı programın yoğunluğu nedeniyle iptal edildi. Erdoğan, Cuma namazının ardından Bayraklı’ya geçerek deprem konutlarının ilk teslim törenine katılacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan teslim töreninin ardından Menemen Belediyesi’ni ziyaret ederek, ilçede miting düzenleyecek.

‘ÇOK HEYECANLIYIZ’

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın İzmir’e kazandırılan başta Alsancak stadı olmak üzere birçok yatırımın Menemen’de yapacağı toplu olarak açılış töreni öncesi Ege Telgraf’a açıklamalarda bulunan AK Parti Menemen İlçe Başkanı Ahmet Can Çelik, hazırlık sürecini anlattı. “Cumhurbaşkanımız’ın ilçemize ziyarete geleceği için gerçekten çok heyecanlıyız” sözleriyle açıklamalarına başlayan Başkan Çelik, “Cumhurbaşkanımız’ın uzun bir süreden sonra ilk defa ilçemizi ziyarete gelecek. Bizler de onlara layık olmak için hazırlıklarımızı durmaksızın sürdürüyoruz. Güzel bir karşılama hazırlıyoruz, o gün için her yeri bayram yeri gibi süsleyeceğiz. Cumhuriyet Meydanı’nda öncelikle Menemen’de partili, partisiz tüm vatandaşlarımızı bir araya getirecek bir halk buluşması yapılacak. Bu buluşmada bir dizi toplu açılış da gerçekleşecek. Sonrasında ise Sayın Cumhurbaşkanımız belediyemizi ziyaret edecek ve gençlik buluşmasına katılacak. Bizim için çok büyük bir gurur, çok büyük bir onur…” dedi.

‘DÜNYA LİDERİ’

Son olarak, ‘Menemen kuzeyin incisi, hepimizin göz bebeği’ sözleriyle açıklamalarına devam eden AK Partili İlçe Başkanı Ahmet Can Çelik, “Belediyemizin yaptığı hizmetler ortada. Başarımızı herkes görüyor. İki yıldır devam eden ve ilçemizde adeta kangren haline gelen pazaryeri tamamlandı. Özgür Hayvan Barınağı da hayata geçti. Bunun ötesinde Karıncalı Ormanı’nda bir Millet Bahçesi ve göletlerimiz de yapılıyor. Kısacası Menemen halkı hak ettiği refah seviyesine hızla ulaşıyor. Biliyorsunuz ki, Cumhurbaşkanımız’ın gittiği şehirlere hep bir müjdesi olur. Menemen’e de eli dolu geleceğinden eminiz. Cumhurbaşkanımız bir dünya lideridir. Herkes bilsin ki Menemen için çok tarihi bir gün olacak. Herkes merak ve heyecanla o günü bekliyor… O günün heyecan ve motivesiyle bizler de Cumhurbaşkanımız’ın gösterdiği 2023 ve 2024 hedeflerimize giden yolda durmaksızın ilerlemeye devam edeceğiz” diye konuştu.

Yağmur Gülü / Özel Haber

Önce hırsızlar sonra bimekan takımı geldi

İzmir’de havaalanına yemek siparişi götüren motokurye kazada yaşamını yitirdi