in

Menemen’de gergin bekleyiş

Menemen Belediye Başkanvekilliği seçimleri için bugün kura seçimi yenilenecek. Kura çekimi öncesinde belediye binasının önünde çok sayıda kolluk kuvveti yer aldı

menemende-gergin-bekleyis

Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy’un tutuklanması ve İçişleri Bakanlığı tarafından görevden uzaklaştırılmasının ardından Menemen Belediye Meclisi’nde gerçekleşen başkanvekili seçiminde Cumhuriyet Halk Partili (CHP) Deniz Karakurt ile AK Partili Aydın Pehlivan’ın yarışmış ve 4 tur şeklinde gerçekleşen seçimde eşitlik yaşanması sonrasında kura çekilmişti. Cam kavanoz içinde yapılan kura sonucunda CHP’li Karakurt başkanvekili seçilmişti. Seçim sonrası AK Parti tarafından Bölge İdare Mahkemesine yapılan itirazda mahkemenin seçimdeki kura çekiminin usule aykırı olduğu gerekçesiyle yürütmesini durdurması ve kuranın yeniden yapılmasına karar vermesinin ardından CHP mahkemenin kararına ‘haksız’ ve ‘yasaya aykırı’ olduğu gerekçesiyle itiraz etmişti. CHP, itirazının reddedilmesinin ardından mahkemenin nihai kararını beklerken İzmir Valiliği, Menemen’deki başkanvekilliği seçiminde kuranın tekrarlanmasına karar verdi. Gelişmelerin ardından Menemen Belediyesi başkanvekilliği için kura çekimi Menemen Belediyesi Ocak ayı olağan birinci meclis oturumunda gerçekleşti. Oturum, Meclis Birinci Başkanvekili CHP’li Mehmet Karabiniş idaresinde yapıldı. Kura çekimi öncesinde belediye binasının önünde çok sayıda kolluk kuvveti yer aldı.

Önce AK Parti grubu geldi

Meclis toplantısı için belediye binasına ilk olarak AK Parti grubu geldi. İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, ilçe başkanı Ahmet Can Çelik ve başkan vekili adayı Aydın Pehlivan meclis toplantısına katılmak üzere binaya girdi.

CHP’li bazı ilçe yöneticileri de toplantıya katılmak üzere binaya giriş yaptı.

Yağmur Gülü

baskan-soyer-benzinci-kor-hafiz-heykelini-acti

Başkan Soyer, Benzinci Kör Hafız heykelini açtı

menemen-belediye-baskani-aksoy-gozaltina-alindi

Menemen’de ‘kura’ seçimi ertelendi! CHP’den…