in ,

‘Menemenliler için en doğru kararı vereceğiz’

Menemen Belediyesi eski Başkanı Serdar Aksoy’un tutuklanmasının ardından Menemen’de göreve Başkanvekili Karabiniş getirildi. AK Parti’den ise ‘takipteyiz’ mesajı geldi

Menemen Belediyesi eski Başkanı Serdar Aksoyun tutuklanarak cezaevine gönderilmesinin ardından devam eden idari süreçle ilgili gelişmeler sürüyor. İçişleri Bakanlığı’nın uygun görüşü, Valilik ve Kaymakamlığın onayı ile Menemen Belediyesi’nde vekalet görevi birinci başkanvekili Mehmet Karabiniş’e verildi. Kaymakamlıktan gelen yazı ile göreve başlayan Karabiniş, meclisi 10 gün içinde seçime götürecek. Belediye Başkanı Aksoy ve beraberindeki isimlerin yargılanması süreci devam ederken belediye yönetiminin sevk ve idaresi Karabiniş tarafından yapılacak.

Menemen’de yaşanacak seçim öncesinde açıklamalarda bulunan AK Parti İlçe Başkanı Ahmet Can Çelik, süreci yakından takip ettiklerini belirtti. “Cumhuriyet Halk Partisi’nden mutlaka adaylar çıkacaktır” diyen Başkan Çelik, “Bakın, aday demiyorum ‘adaylar’ diyorum. Biz de gelişmeleri inceleyip grubumuzla gereken değerlendirmeyi yapacağız. İlk önce çıkacak adaylara, kaç kişinin çıkacağına bakacağız. Tabi bu isimlerin liyakat taşıması gerekiyor. Bağımsız adayların da çıkacağı düşüncesindeyim” dedi.

BİRLİKTE YAŞADIK’

AK Parti’den bir aday çıkabilir mi?” sorusuna da yanıt veren Çelik, “Şu anda bunları söylemek için henüz erken. Meclis’in 10 gün kadar seçim süreci var. Bu süreç içinde hem partimiz için hem de ilçemizin geleceği için en doğru karar neyse o kararı vereceğiz. Geçmişte, CHP’nin ilçemizi zaten kötü bir ele teslim ettiğini gördük. Serdar Aksoy ile birlikte ilçemizde hiç iyi şeyler olmadı. Bunları hepimiz gördük, birlikte yaşadık. Demek ki CHP’nin seçimleri bu kadar yanlış. Bizler her zaman demokrasiden ve vatandaşımızdan yanayız. Bundan sonra da böyle bir duruş sergileyeceğiz” diye konuştu.

Yağmur Gülü/Özel Haber

izmir-buyuksehirden-kampanya-duyurusu

Bütçeye onay, binaya yıkım!

turk-kizilay-karsiyaka-sube-baskani-karadeniz-acilarin-en-buyugunu-gonulden-paylastik

Türk Kızılay Karşıyaka Şube Başkanı Karadeniz: Acıların en büyüğünü gönülden paylaştık