in ,

Meral Akşener, İzmir’de nabzı tutacak…

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener yarın İzmir’e geliyor. Akşener 4 gün boyunca kentte partisinin ilçe başkanlıklarını ve esnafı ziyaret edecek

iyi-parti-izmir

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İzmir’e geliyor. İYİ Parti İzmir İl Başkanlığı, Genel Başkan Akşener’in İzmir programıyla ilgili il binasında basın toplantısı düzenledi. Akşener’in kentteki programının detaylarının paylaşıldığı toplantıya; TBMM İYİ Parti Grup Başkanvekili ve İzmir Milletvekili Müsavat Dervişoğlu, İYİ Parti Genel İdare Kurulu Üyesi ve İzmir Milletvekili Aytun Çıray, Genel İdare Kurulu Üyesi Cem Özdemir, İYİ Parti İzmir İl Başkanı Hüsmen Kırkpınar, il yöneticileri ve ilçe başkanları katıldı.

Program hakkında açıklamalarda bulunan İl Başkanı Kırkpınar, “Genel Başkanımız Sayın Akşener yarın İzmir’de olacak. İlk olarak Tire Belediye Başkanlığımıza yapılacak programı takip eden günlerde ilçe başkanlıklarımız ve esnaf ziyaretlerimizle devam edecektir. Program dahilinde Şehit Fırat Çakıroğlu açılışı ve anıt ziyareti gerçekleşecektir. Ayrıca genel başkanımızın partimiz tarafından üçüncüsü düzenlenecek yerel yönetimler çalışmasına katılacaktır. İYİ Parti Tire Belediyesi’nin dışında herhangi bir belediye ziyareti olmayacak. Her gittiği ilçede belediye başkanlıklarına ziyaretler hakkında bilgier verildi. Bu ziyaretlerin temelinde halkımızın çok büyük sıkıntılar yaşadığı süreçte ekonomik olarak yine çok büyük sıkıntılar yaşayan esnafımızın sorunlarının giderilmesi var. Eğer siz esnafın derdini dinleyip dertleşmezseniz iyi bir yerden başlamamış olursunuz” dedi.

‘KAMU ARAŞTIRMASI’

Bu ziyaretlerin ardından bir envanter çıktığını da ifade eden Dervişoğlu, “Genel başkanımız doğrudan doğruya çok sayıda ilçeye ve halk kitlelerine ulaştırma gayreti var. Bunun sonunda da elbette ki belirli bir raporlama oluyor. Çünkü yaptığımız iş bir yerden baktığınızda çok büyük bir kamu araştırması” ifadelerini kullandı.

‘RAPOR MİLLETİN NABZI’

Demokrasi rüzgarının hareketlendiği yerin daima İzmir olduğunun altını çizen Çıray da, “İYİ Parti de kuruluş aşamasında Sayın Genel Başkanımızın da takdirleriyle İzmir’den güç alarak yola çıktı. Bu anlamda Sayın Genel Başkanımızın hayatında İzmir’in çok büyük bir önemi vardır. Bu ziyaretlerin de çok önemli olacağı kanaatindeyim. Çok zorlu şartlarda 7 ay içinde kurulup seçime giren bir partiyiz. O büyük telaş içinde belki İzmir’e yeteri kadar ağırlık verilmemiştir. Şimdi önümüzde çok büyük bir zaman var. İl Başkanımız İzmir ziyaretinde vatandaşla bir araya gelecektir. Biz İzmir’in nabzını tutmanın Türkiye’nin nabzını tutmakla eşdeğer olduğunu düşünüyoruz. Zaten rapor milletin nabzıdır. Bu ziyaretlerin bir başlangıç olduğu görüşündeyiz. Önümüzdeki süreçte hepimizin daha çok İzmir’de olduğunu göreceksiniz” diye konuştu.

PROGRAMDA NELER VAR?

Programa göre yarın 15.30’da İzmir’e gelecek olan Akşener ilk olarak saat 16.00’da kentteki tek İYİ Partili belediye olan Tire Belediyesi’ni ziyaret edecek. Ardından Tire’de esnaf ziyaretinde bulunacak olan Akşener 18.30’da ise il başkanlığını ziyaret edecek. Akşener 19.30’da da il yönetim kurulu ve ilçe başkanlarıyla akşam yemeği yiyecek. İkinci gün Balçova, Buca, Konak, Karabağlar, Torbalı ve Ödemiş’i ziyaret edecek olan Akşener, üçüncü günde ise Aliağa, Menemen, Çiğli, Karşıyaka, Bornova, Bayraklı ve Gaziemir’de ilçenin nabzını tutacak. Son gün ise programına Bayraklı Adliye önündeki Şehit Fethi Sekin Anıtı’nı ziyaret edecek olan Akşener’in son durağında ise Çeşme var. Çeşme’de önce ilçe başkanlığını ziyaret edecek olan Akşener sonrasında ise esnaf ziyaretine ve Tohum Takas Şenliği etkinliklerine katılacak. Program, Çeşme Sheraton Otel’deki Yerel Yönetim Çalıştayı ile tamamlanacak.

Yağmur GÜLÜ

 

manisada-artcilar-suruyor-vatandas-tedirgin

Manisa’da artçılar sürüyor, vatandaş tedirgin

gaziemirde-afet-sonrasi-100-bin-kisilik-toplanma-alani

Gaziemir’de afet sonrası 100 bin kişilik toplanma alanı