Mart ayında Viyana’da oynanan ve Avusturya’nın 6-1 kazandığı hazırlık maçıyla yarınki karşılaşmanın çok farklı olacağını vurgulayan Mert, “Bu maç daha özel olacak benim için. Sonuçta çeyrek final bileti var. Her iki takım da bu bileti almak istiyor. Umarım yarın iyi bir sonuçla gülen taraf biz oluruz” dedi. Rakibi çok iyi analiz ettiklerini ve ilk maçın tekrarı olmayacağını düşündüğünü belirtti.

"Viyana’dan Birçok Arkadaşım Beni Aradı"
Yarınki karşılaşma için Avusturya’nın başkenti Viyana’dan birçok arkadaşının Leipzig’e geleceğini söyleyen Mert, “Yarın çok önemli bir maç olacak. Viyana’dan birçok arkadaşım beni aradı. Birçoğu statta da olacak. Umarım iyi bir maç olacak ve biz kazanırız” şeklinde konuştu.

"Taraftarımızla Hep Beraber Sevinerek O Coşkuyu Yaşamak Çok Ayrı Bir Duygu"
Leipzig Stadyumu’nun zeminine çıktıkları anda takım olarak Türk taraftarların oluşturacağı atmosferi düşündüklerini vurgulayan Mert, “Onu hayal ediyoruz. Son maçlarda da bunu gördük. Taraftarımızla hep beraber sevinerek o coşkuyu yaşamak çok ayrı bir duygu. İnşallah yarın da buna benzer duygular yaşarız” dedi.

"Herkes Birbirini Çok İyi Tanıyor"
Takımda herkesin birbirini çok iyi tanıdığını ve motivasyonlarının yüksek olduğunu ifade eden Mert, “Cezalı ya da sakat oyuncularımız olsa bile antrenmanlarda birbirimizi tanıyoruz. 3-4 haftadır antrenmanlara çıkıyoruz beraber. Herkes birbirini çok iyi tanıyor. Moral ve motivasyon çok yüksek. Kim oynarsa oynasın problem olacağını düşünmüyorum” şeklinde konuştu.

Fenerbahçe'nin Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi'ndeki muhtemel rakipleri belirlendi Fenerbahçe'nin Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi'ndeki muhtemel rakipleri belirlendi

"Milli Takıma Gelen Her Futbolcu Yüzde 100'ünde Oynamak Zorunda"
Sezon içinde Fenerbahçe’de forma şansı bulamadığı dönemlerde bile kendini hazır tuttuğunu ve Avrupa şampiyonasında yer alma hayali kurduğunu belirten Mert, “Milli takıma gelen her futbolcu yüzde 100'ünde oynamak zorunda. Ben Fenerbahçe’de de oynamadığım zaman kendimi hep hazır tuttum. Hayalimde de bu şampiyonaya katılmak vardı. O güne kadar kendimi hep hazır tuttum. O gün de geldi. Antrenmanlarda, maçlarda yüzde yüzümü vererek, hak ederek formayı aldığımı düşünüyorum. Tabii ki hoca da beni tercih etti. Yüzde yüzümü vererek elimden geleni yaptım” dedi.

"Avusturya’da Oynama İhtimali Benim İçin Yoktu"
Avusturya’da doğup büyüdüğünü, ancak Avusturya Milli Takımı’nda oynama ihtimalini düşünmediğini belirten Mert, “Avusturya çok sağlam bir takım. Tek bir oyuncu seçmek istemem. Çok iyi oynuyorlar. Her zaman yüzde yüzlerini sahaya yansıtmak isteyen bir takım. Ben Avusturya’da doğdum, büyüdüm, okula gittim. Futbola orada başladım. Ama Türkiye’de U17, U19 milli takımlarında yer aldım ve sonra da milli takımdayım. Avusturya’da oynama ihtimali benim için yoktu” dedi.

"Bazen Sert Yorumlar Bizi Üzebiliyor"
Sosyal medyada ve kamuoyunda yapılan bazı sert eleştirilerin kendilerini üzdüğünü belirten Mert, “Bizi etkilememeli. İşimize odaklanmak zorundayız. İyi sonuç elde etmek istiyorsak bunları kafamıza takmamalıyız. Bazen sert yorumlar bizi üzebiliyor ama işimize odaklanıyoruz. Ülkemizi mutlu etmek için buradayız” açıklamasında bulundu.

Kaynak: İHA