in ,

Merve Boluğur’un deprem paylaşımına tepki yağdı!

6 Şubat’ta meydana gelen Kahramanmaraş Pazarcık ve Elbistan merkezli depremlerde bir arkadaşını kaybeden Merve Boluğur’un kaderin önüne geçilemediğini söyleyerek “Olacak olan şeyler oluyor. Ölecek olan ölüyor. Ne yapalım yani? Biz insani olarak gerekeni yaptık” demesi tepki çekti

merve-bolugurun-deprem-paylasimina-tepki-yagdi

Şubat ayında merkez üssü Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7.7 ve 7.6 şiddetindeki depremler 11 ilde yıkımlara neden oldu.

Depremden en çok etkilenen illerin başında gelen Hatay’da bir arkadaşı enkaz altında kalarak hayatını kaybeden Merve Boluğur ise bölgeye giderek depremzedelere yardımcı olmaya çalıştı.

Önceki gün Bebek’te görüntülenen Boluğur’un depremle ilgili söyledikleri dikkat çekti.

‘DEPREM İÇİN ELİMİZDEN GELENİ YAPTIK’
Depremlerin ardından Hatay’a giden Merve Boluğur, “Çok kötü, bu bir felaket. Elimizden geleni ve insanlık görevini yaptım orada. Vatandaşlara yardımcı olmaya çalıştık. Benim de bir arkadaşım enkaz altındaydı ve maalesef kurtaramadık” dedi.

‘OLACAK OLAN OLUYOR, ÖLECEK OLAN ÖLÜYOR’
Fenomen
Taha Duymaz‘ın 19 yaşında depremde hayatını kaybetmesiyle ilgili konuşan Merve Boluğur, “Allah mekanını cennet eylesin. Kaderin önünü geçemiyoruz. Olacak olan şeyler oluyor. Ölecek olan ölüyor. Ne yapalım yani? Biz insani olarak gerekeni yaptık.

İşler durdu kardeş. Ülkede büyük bir deprem olayı söz konusu. İnşallah çalışacağız. Bir tane sinema ve reklam işbirliğim vardı ama şu an hayat durdu. Hayata devam ediyoruz çünkü bize de verilen bir ömür var. Nereye kadar eve kapanarak bunalım yaşayabiliriz?” ifadelerini kullandı.

SÖZLERİ TEPKİ ÇEKTİ

Oyunculuğun yanı sıra şarkıcılığa soyunan Merve Boluğur’un sözleri kısa sürede sosyal medyada gündem oldu. Boluğur‘un sözlerini eleştiren Hopdedik Ayhan, “Boşsun boş… Sussan daha çok saygı görürsün” derken usta oyuncu Bilge Şen de “‘Çok üzgünüm’ deseydin, hiç konuşmasaydın” yorumunu yaptı. Sosyal medya kullanıcıları da Boluğur’un sözlerini eleştirdi.

beklenen-olmadi-altili-masa-pazartesi-yeniden-toplanacak

Beklenen olmadı! Altılı Masa Pazartesi yeniden toplanacak

intihar-notu-birakarak-kayboldu-bulundugu-yer-soke-etti

“İntihar notu” bırakarak kayboldu, bulunduğu yer  şoke etti