in ,

‘Mesele patron değil hizmetkar olabilmek’

CHP Bayındır İlçe Başkanı Behzat Aydilek’in Çiçekçilik Organize Sanayi Bölgesi eleştirilerine Belediye Başkanı Uğur Demirezen’den “Projeyi kirletmeyelim!” cevabı geldi

mesele-patron-degil-hizmetkar-olabilmek

Bayındır’da ‘proje’ tartışmaları devam ediyor. Süs Bitkileri Tarım İhtisas Organize Sanayi Bölgesi konusunda geçtiğimiz günlerde yerel yönetimler ve sektör paydaşları ikinci bir toplantı yaparak, projenin ikinci etabını geçildiğini duyurmuştu. Toplantının ardından açıklamalarda bulunan CHP Bayındır İlçe Başkanı Behzat Aydilek’in “Toplantıya davet edilmediğim için katılmadım. En sonunda dönüp dolaşır bize gelirler. Çünkü Bayındır’ın patronu biziz” sözlerine Bayındır Belediye Başkanı Uğur Demirezen’den jet cevap geldi.
Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Demirezen, “Ben öncelikle Sayın Başkan’ın şahsımla alakalı düşünceleri için teşekkür ederim. Kendisi de benim sevdiğim ve saydığım bir ağabeyimdir. Yaptığı açıklamada, “Bayındır’ın patronu biziz” demiş. Ancak mesele patron olmak, patronluk yapmak değil; mesele hizmet etmektir. En önemli mesele Bayındır’a hizmetkar olabilmektir. O patronluğu tercih ediyorsa yapabileceğimiz bir şey yok… Ben, ilçem adına işçiliği tercih ediyorum, hizmetkar olmayı tercih ediyorum. Bayındır, ‘Çiçeğin başkenti’ olarak anılıyor. İlçemiz bütün dinamiklerin, hayvancılığın, tarımın, bitkisel üretimin başkenti… İsterdim ki, ‘Benim üzerime ne düşüyorsa ben de bu projede varım’ desin. “Hem partimi hem de Büyükşehir’i devreye sokarız. Yeter ki Türkiye’ye kazandırılacak olan ilk Çiçekçilik OSB ilçemizde kurulsun, Bayındır’ın pazar payı büyüsün” demesini de çok isterdim. ‘Patron benim’, ‘Ben yaparsam olur, söylemezsem olmaz’, ‘Bizim istediğimiz olur’ gibi bir tavır takınması bir Bayındırlı olarak açıkçası beni çok üzdü” dedi.

‘SEKTÖRLE TOPLANDIK’

“Projeyi daha kimse görmedi ki eleştirilsin” diyerek sözlerini sürdüren Başkan Demirezen, “Biz sadece sektörle istişare yapmak amacı ile ilk toplantımızı yaptık. Bayındır’daki altı kooperatif başkanını oraya davet ettik ve hepsi de katılım gösterdi. İzmir Ticaret Odası (İZTO), Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO), Ege İhracatçılar Birlikleri ve İzmir Ticaret Borsası projeyi bu kadar sahiplenmişken… Biz sadece sektör paydaşlarını buluşturan bir toplantı yaptık. Burada alternatif olarak gördüğümüz üç yer içinden bir tanesinde karar kıldık. Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Bekir Pakdemirli, bölgemize gelerek mevzubahis alana ilişkin incelemelerde bulundu. İZTO’nun önderliğinde ileride bu projenin Büyükşehir ayağı da olur, Borsa ayağı da… Tek bir toplantı ile sınırlı kalmayacak, belki kuruluş aşamasında 3 ila 5 tane daha toplantı yapılacak” ifadelerini kullandı.

‘NEYİ ELEŞTİRİYORLAR?’

Yapılan bu eleştirileri ‘Çekememezlik’ olarak yorumladığını da sözlerine ekleyen Demirezen, “Burada çok büyük bir alan var. Türkiye’nin tek Çiçekçilik Organize Sanayi Bölgesi. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın da ifade ettiği gibi ‘Türkiye’nin Hollandası’ denilebilecek bir ilçe var burada. Daha projede neyi görmüşler ki, neyi eleştiriyorlar. Açık ve net, bazı şeyleri henüz kendi içimizde görmemiz gerekiyor. İlk önce proje sınırlarını kendi içimizde belirlememiz gerekiyor. Herkesten ricam güzel ilçemiz Bayındır’a yapılacak bir projeyi en başından bu şekilde kirletmeyelim” diye konuştu.

Yağmur Gülü / Özel Haber

konakta-yeni-donemin-ilk-toplantisi-pandeminin-siyaseti-olmaz

Konak’ta yeni dönemin ilk toplantısı: “Pandeminin siyaseti olmaz”

cesmede-yanan-aractan-kurtulan-anne-hayatini-kaybetti

Çeşme’de yanan araçtan kurtulan anne hayatını kaybetti