in ,

Metro Turizm’den duygulandıran kampanya

Metro Turizm, Malatya ve Elazığ seferlerinde gidiş ve dönüş biletlerinin ücretsiz olacağını duyurdu.

metro-turizmden-duygulandiran-kampanya

Tüm Türkiye dün akşam saat 20.55‘te Elazığ‘da meydana gelen deprem haberiyle sarsıldı. Kandilli verilerine göre 6.8 büyüklüğünde meydana gelen ve Kilis‘ten Samsun‘a, Irak‘tan Suriye‘ye kadar pekçok bölgede hissedilen deprem Elazığ ve Malatya‘da büyük bir yıkıma da neden oldu. AFAD‘dan yapılan son açıklamalara göre; olayda hayatını kaybedenlerin sayısı 29’a çıktı.

‘BÜYÜK ÜZÜNTÜ YAŞADIK’

Yaşananların ardından yurdun dört bir yanından bölgeye yardım seferberliği başlastıldı. Son olarak Türkiye’nin 76 iline uzanan ulaşım ağı ile Metro Turizm, Malatya ve Elazığ seferlerinde gidiş ve dönüş biletlerinin ücretsiz olacağını duyurdu.
Konuyla ilgili Ege Telgraf‘a özel açıklamalarda bulunan Metro Turizm Genel Müdürü Şenol Ayyıldız, “Malatya ve Elazığ arası 80 kilometre olan illerimiz. Olayın ardından gerçekten büyük bir üzüntü yaşadık. Rahmetli olan veya hastanelerde yatan vatandaşlarımızın yakınlarını çalışmış olduğumuz il ve ilçelerden taşımak istiyoruz. Kampanyamız bu akşam saat 20.30 itibariyle başladı. Çalıştığımız hatlar doğrultusunda yaptığımız bir destektir. Türkiye’nin her yerinden Malatya ve Elazığ’ya gitmiyoruz. Bu hatları da kısa bir süre içinde açıklayacağız. Konuyla ilgili bayilerimiz de bilgilendirilmiş durumda. Onlar da vatandaşlarımıza yardımcı olmak için ellerinden geleni yapacaklar. Tekrardan kayıplarımıza Allah‘tan rahmet, tüm vatandaşlarımıza da baş sağlığı diliyoruz” diye konuştu.

Yağmur GÜLÜ / Özel Haber

manisada-korkutan-deprem

Manisa da sallanıyor: 4.1 büyüklüğünde deprem!

izmirden-elaziga-yardim-seferberligi

İzmir’den Elazığ’a yardım seferberliği