in ,

MHP İzmir, Başbuğ Türkeş’i andı

MHP İzmir İl Başkanı Veysel Şahin Başbuğ Türkeş’in ebedi aleme irtihalinin 23 yılında bir açıklama yaptı.

mhp-izmir-turkesi-aniyor

Şahin yaptığı açıklamada; “Başbuğ Türkeş, Türk Töresini, Türk Devlet Felsefesini, Türk Birliğini ve Türk Milletinin büyük olma ülküsünü Atatürk’ten sonra Türk Milletine öğreten dava adamıdır. Başbuğ Türkeş kâmil bir mümin, sarsılmaz bir irade, yüksek ahlak ve milli şuur zirvesidir. O’nu hiç unutmadık, unutmayacağız” dedi.

Türk siyasi hayatının önemli isimlerinden olan, fikirleri, politikaları ve milli birlik konusunda ortaya koyduğu görüşlerle herkes tarafından büyük takdirle hatırlanan Başbuğ Türkeş her yıl olduğu gibi bu yıl da 4 Nisan’da, 23’ncü ölüm yıldönümünde anılıyor. Türkiye’de, dünyada faaliyet gösteren Ülkücü Kuruluşlarda ve bütün Türk Devletlerinde saygıyla anılan Türkeş için bu yıl Coronavirüs sebebiyle anma toplantıları tertip edilemeyecek ve organizasyon düzenlenmeyecek. MHP İzmir İl Başkanı Veysel Şahin MHP’nin merhum genel Başkanı Alparsalan Türkeş’i anma günü dolayısıyla bir basın açıklaması yaptı. Şahin yaptığı açıklamada şunları söyledi.

Sesi hala kulaklarımızda

“Merhum Liderimiz ve Başbuğumuz Alparslan Türkeş’i bu yıl birlik içinde anmanın üzüntüsü içerisindeyiz. Ama bizim için Başbuğumuza yapılan duaların, okuduğumuz Kur’an-ı Kerim’lerin ve niyazların ne sınırı ne de mekânı vardır. O fani aleme mührünü vurmuş ve baki aleme şerefle yürümüş bir dava adamıdır. Sözleri daima kulaklarımızda çınlamakta, emirleri ülkümüze sevk etmekte ve fikirleri ufkumuzu aydınlatmaktadır. Başbuğ Türkeş’in evlatları O’nu anmaktan hiçbir zaman vazgeçmeyecek ve gösterdiği hedeflere yürümekten bir an olsun bile geri durmayacaktır.”

chpli-bayirdan-aciklamalar

CHP’li Bayır: Özel eğitim ihtiyacı olan çocukların durumunu sordu

izmirde-korona-alarmi

Koronavirüsten can kaybı 425’i buldu