in ,

MHP’li Osmanoğlu’ndan muhtarlara destek, Soyer’e eleştiri…

MHP’li Osmanağaoğlu, muhtarlar için bir teklif hazırlığında olduklarını duyurdu, geçtiğimiz günlerde yapılan tartışmalara hatırlattı, Başkan Soyer’e ‘Mahkemeyi iple çekiyorum’ dedi

mhpli-osmanoglundan-muhtarlara-destek-soyere-elestiri

MHP İzmir Milletvekili, MYK Üyesi Tamer Osmanağaoğlu 2.Bölge  ilçe başkanları , muhtarlar ve basın mensuplarıyla bir araya geldi. Sözlerine, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü‘nü kutlayarak başlayan MHP’li vekil Osmanağaoğlu, “Haber alma ve ifade özgürlüğü gibi iki önemli hususun yaşatılarak demokrasinin gelişmesinde çok büyük emekleri olan basın mensuplarının emeklerinin önünde saygıyla eğiliyorum” dedi.

‘TEKLİF VERECEĞİZ’

Daha sonra ‘demokrasinin temel taşı’ olarak hitap ettiği mahalle muhtarlarına seslenen Osmanağaoğlu, “Muhtarlarımızın meselesi bizim meselemizdir. Bütün dertlerine derman olmak için var gücümüzle çalışmak vazifemizdir. İşte bu sebeple, önümüzdeki pazartesi günü MHP Grubu adına İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin gündemine taşıyacağımız bir teklifi size duyurmak istiyoruz. Yerel yönetimlerle alakalı yapılan yasal düzenlemelerle mahalleye dönüşen köylerimizin gelirleri olmaması sebebiyle bazı sorunlar yaşanmaktadır. Esasen bu sıkıntılar, muhtarlık ofislerinin bütününde gözlemlenmektedir. Muhtarlık binalarının giderlerini karşılamak, muhtarlasrımız için ciddi bir külfete dönüşmüştür. Tam da bu yüzden 6360 Sayılı Büyükşehir Belediye Kanunu ile mahalleye dönüşen köyleirmiz başta olmak üzere bütün muhtarlıklarımızın su giderlerine bir katkı sunmak amacı taşımaktayız. MHP’li belediye meclis üyelerimiz muhtarlık ofislerinde kullanılan sulasrın 7 metreküpe kadar olan kısmının ücretsiz olmasını kalan kısmının ise normal tarifeye göre düzenlenmesini teklif edecektir. Muhtarlara destek, demokrasiye desteğin turnusol kağıdı olacaktır. Halkımızın tercümanı, milletimizin hizmetkarı muhtarlarımıza yardımcı olmak isteyen herkes, teklifimize olumlu cevap vermek zorundadır” ifadelerini kullandı.

SOYER’E ELEŞTİRİ YAĞMURU

Sözlerine İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer‘i eleştirerek sürdüren Osmanağaoğlu, “Milletin hadimi olmak yerine sosyal medya fenomeni olmayı tercih eden Tunç Soyer’e bu yeni kariyerinde başarılar dilemekle birlikte, işgal ettiği makamın hakkını vermek için bir şeyler yapmasını tavsiye ediyoruz. Çiçeği burnunda twitter trolü ve boş metro vagonunun ayakta giden yolcusu Tunç Bey; internet üzerinden alacağı retweet ve beğeniler üzerine bir başarı hikayesi inşa edebileceğini düşünmektedir. Fakat bir siyasetçi için esas ölçü birimi halkın beğenisini kazanmaktır. Kendisi ise bu beğenilere mazhar olmaktan hayli uzaktır. Kısacası İzmir’de “Tunç Devri” başlamış ama İzmirli adeta yontma taş devrine mahkûm edilmiştir. Fakat şehrimizin Tunç Devri sadece kesintileriyle değil; aynı zamanda zamlarıyla da meşhur bir çağ olmuştur. 2020 yılını, suya gelen yüzde 15 zamla karşılayan İzmirliler; neredeyse su kesintilerine şükredecek noktaya gelmiştir. İzmirli hemşerilerimiz suya kavuşamamakta ama biraz olsun tasarruf edebildikleri için kendilerini şanslı hissetmektedir. Tunç Soyer ve gözü dönmüş yönetiminin faturalar üzerinden şehrimizden topladığı haraç; artık bu şehrin belini bükmeye başlamıştır” açıklamalarında bulundu.

MAHKEMEYİ İPLE ÇEKİYORUZ’

“Tunç Soyer’in meşgalelerinden konu açılmışken, kendisinin son zamanlardaki en büyük probleminden bahsetmek isterim. Evet… Tunç Soyer’in son dönemlerdeki en ciddi sıkıntılarından biri de İzmir’e sevdalı bir Türk evladı olarak benim sözlerimdir” diyen Osmanağaoğlu, “Kendisi İzmir Belediyesi’nde yapılan usulsüzlüklere, milletin parasının peşkeş çekildiği yerlere dair hiçbir cümleme yanıt verememiştir. Soyer, er ya da geç bu milletin önünde hesap verecektir ama tam aksine benden hesap soracağına dair gazetecilere beyanat vermiştir. “Hukuki olarak hakkımızı arayacağız. Bu kadar ağır saldırıların, bu kadar hakaretin hesabını soracağız” diyerek; bana karşı takınacağı tutumu tarif etmiştir. Eğer hesap sormaktan muradı; mahkemelere başvurmak ise kendisine kötü bir haberim olacaktır. Artık işkenceci babasının savcılık yaptığı düzmece 12 Eylül mahkemeleri kalmamıştır. O adalet katilleri; tarihin çöplüğüne gömülmüştür. Bağımsız Türk yargısının vereceği bütün kararlar da daima başımızın tacıdır. En yakın zamanda Tunç Soyer’in gerekeni yapması konusunda ısrar ediyor ve kendisiyle mahkemede hesaplaşacağımız günü iple çekiyorum” diye konuştu.

Yağmur Gülü

 

beydag-baraji

Beydağ Barajı’na can suyu

karar-sevindirdi-ama-cozum-sart

‘Karar sevindirdi ama çözüm şart’