in ,

MHP’li Şahin ve Arat ‘Evde kal’ çağrısı yaptı

MHP İl Başkanı Veysel Şahin ve Kadın Kolları Başkanı Sibel Arat, “Yüz yüze görüşmeler yapmıyor, ziyaretçi kabul etmiyoruz. İlçe başkanlarımız da dahil” dedi

mhp-sibel-arat-ve-veysel-sahin

Korona virüsle mücadele çalışmaları ve tedbirleri kapsamında ilk günden itibaren kolları sıvayan MHP İzmir İl Başkanı Veysel Şahin ve MHP Kadın Kolları Başkanı Sibel Arat, “Evde kal diyoruz, yalnızca görüşmelerimizi dijital ortam üzerinden gerçekleştiriyoruz” dedi.

Yaşanan süreçte teması neredeyse sıfırladıklarını belirten Başkan Veysel Şahin, “Devletimizin, Sağlık Bakanlığı’nın koyduğu kurallara mutlaka uyulması gerekiyor. Bilimin dışına çıkmadan Sağlık Kurulu’nun koyduğu kararlara artık şu evrede mutlaka uyulması lazım” dedi. Toplantıları bir araya gelmeden yaptıklarını belirten Şahin, “Yüz yüze görüşmeler yapmıyoruz. Ziyaretçi kabul etmiyoruz. İlçe başkanlarımız dahi yöneticileriyle yüz yüze görüşme yapmıyor” ifadelerini kullandı.

‘LÜTFEN EVDE KAL’

Yaşanan salgın sürecinde tedbirler açısından sokağa çıkmamanın önemini belirten MHP Kadın Kolları Başkanı Sibel Arat, herkese ‘Evde kal’ çağrısında bulundu. Arat, “Bu süreçte evde kalmanın önemini, kadın kolları olarak insanlara dışarıda neden olmamamız gerektiğini ve alınması gereken tedbirleri duyuruyoruz. Bu şekilde yaşamanın önemini belirtiyor ve ‘Evde kal İzmir’ diyoruz” dedi.

‘PSİKOLOJİK DESTEK’

Dünya üzerinde ilk kez yaşanan bir süreç olduğunun altını çizen Arat, evde kalma sürecinde kadınlara yönelik görüşmelerde bulunduğunu söyledi. Arat, “Zor bir süreç. Bizler daha çok çevremizdeki hanımefendilerle psikolojik destek için telefonla ve görüntülü görüşmeler yapıyoruz. Bunun öneminin farkındayız” ifadelerini kullandı. Sağlık ve tedbirin elden bırakılmaması gerektiğini vurgulayan Arat, “Bizler de tabi tedbir ve sağlık için evdeyiz. Sevdiklerimiz ve insanlık için dikkat etmeliyiz” diye konuştu.

BEYZA ÖZTÜRK / ÖZEL

cumhurbaskani-erdogan-ekonomik-tedbirleri-acikladi

20 yaş altına yasak, maske takmak zorunlu…

abdullah-cistir

 ‘Umut fakirin ekmeği onu da tüketmeyin!’