Memduh GÜNEY-EGE TELGRAF- MHP’nin İzmir’de beş ilçedeki adayını değerlendiren Şahin, “Aliağa’da uzun yıllardır hizmet veriyoruz ve bunun sebebi de çok çalışmak. Belediye Başkanımız orada yoğun mesai harcıyor. İnsanlar bizi tanımadan önce farklı davranıyordu ancak tanıdıktan sonra bu değişti. Vatandaşımız sağ olsun Aliağa’da bizi bırakmıyor. Hedefimiz tüm vatandaşlarımızın bizi tanımasını sağlamak. Çeşme adayımız Esat Tanık üç yıldır Konak’ta ilçe yöneticimiz. Çeşme, Esat kardeşimizi çok iyi karşıladı. İnşallah, hem Çeşme hem MHP kazanacak. Önemli bir turizm bölgemiz olan Çeşme’de CHP’nin yaptırmayız anlayışıyla karşı karşıyayız. CHP her şeye karşı. CHP için solcu, ilerici derler ama aslında öyle değil. CHP gerici ve yeniliğe açık bir parti değil. Kimse bize dokunmasın şehir gelişmesin isterler. Her şey gelişiyorken CHP’nin durağanlığı devam ediyor” ifadelerini kullandı.

Sirkeci-Kazlıçeşme tren hattı açıldı! Cumhurbaşkanı Erdoğan: 15 gün ücretsiz olacak... Sirkeci-Kazlıçeşme tren hattı açıldı! Cumhurbaşkanı Erdoğan: 15 gün ücretsiz olacak...

“CHP, DİKİLİ’YE BİR KANALİZASYON YAPMADI”

Dikili’de aday gösterilen Sema Akıncı’nın Dikili’de yaşayan ve o bölgeyi iyi bilen biri olduğunu aktaran Şahin, “Orası da MHP’nin hizmet anlayışına ihtiyaç duyan bir ilçe. Dikili’de kanalizasyon sistemi denize akıyor. Böyle temiz denizi olan bir yerde 40 yıldır yönetimde olan CHP bir kanalizasyon yapmış değil. CHP şehri böyle yönetiyor. Aynı şekilde Foça Belediye Başkan adayımız Taner Acar’da bölgede esnaf şehrin sorunlarını ve çözümlerini iyi bilen birisi. Adaylarımızın başarılı olacağına inancım tam” diye belirtti.

“TİRE’DE GEÇMİŞİ KONUŞMANIN ANLAMI YOK”

Son dönemde gündemden düşmeyen Tire ile ilgili olarak çalışmaların yoğun bir şekilde sürdüğünü tüm ilçelerde adayların genel merkez tarafından çapraz yoklama sistemi ile tespit edildiğini söyleyen Şahin, “Tire’de çalışma süreci biraz daha fazla sürdü. İlçe başkanımız Arif Demirkan adayımız oldu. Kendisi toplumcu, hizmet ehli, çalışkan ve dürüst bir esnaf kardeşimiz” dedi. Tire Belediye Başkanı İYİ Partili Salih Atakan Duran ile ilgili gündemle ilgili olarak konuşan Şahin, “Geçmişte olan şeyleri konuşmanın anlamı yok. Adayımız belli yolumuza devam ediyoruz. Tire’nin kazanacağına eminiz. Orada aldığımız hava ve çalışmalar bunu gösteriyor. Geçmişi konuşmanın kimseye bir faydası olmayacak” dedi.

“KEŞKE BAŞKA İLÇELER DE VERİLSEYDİ”

MHP’nin İzmir’de beş ilçede aday göstermesiyle ilgili olarak “Keşke beş değil on beş alsaydık. Keşke başka ilçeler de verilseydi. Çalışırdık, didinirdik” diyen Şahin, “Cumhur İttifakı ortaklığı var. Ortağımız AK Parti’nin de büyük çalışmaları var. Böyle münasip görüldü. Biz ya da onlar gibi bir şey yok ortada. Hep beraber çalışacağız. Tire adayı benim adayım olduğu gibi Torbalı, Ödemiş adayı da benim adayım. Elimizden geleni yapacağımızı kendilerine de ifade ettik. 31 Mart akşamına kadar uyumak yok. Parti içerisinde seçim komisyonu başkanı da ben olacağım. Milletimizin, partimizin fayda sağlaması için gerekirse canımı da veririm, gövdemi de kellemi de ortaya koyarım” ifadelerini kullandı.

“HAMZA DAĞ, ÖNDE GİDİYOR”

Cumhur İttifakı’nın İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hamza Dağ’ın rakiplerine göre önde olduğunu söyleyen Şahin, “Kendisi çok düzgün başladı. Şehre girişinde kendisini on binlerce insan karşıladı. Zübeyde Hanım’ın mezarını ziyaret ederek İzmir çalışmalarına başladı ve ardından eski başkanları ziyaret etti. Kendisini çok İzmirli buldum. Tüm teşkilat olarak adayımıza destek vereceğiz. Hepimiz aynı gemideyiz” diye belirtti.

“İZMİR’E HİZMET BELEDİYECİLİĞİ LAZIM”

“İzmir’deki hizmet eksikliğini, Pagos zihniyetini hep beraber yaşıyoruz” diyen Şahin, “Şehirdeki sağlıksız yapı stoğu değişmeli. Türkiye’nin en büyük gecekondu şehri oldu İzmir. Yüzde 70 yapı stoğu değişmeli. Bu rakam da 800 bin konutun sağlıksız ve depreme dayanıksız olduğu anlamına geliyor. Mutlaka buraya hizmet belediyeciliğinin eli değmeli. Son 5 yılda İzmir’de kentsel dönüşüm kapsamında 930 daire yapılmış. Deprem olalı 3 yıl oldu Büyükşehir Belediyesi’nin binası yıkıldı daha binanın enkazı kaldırılmadı. İzmir’de Büyükşehir Belediyesi’nin binası yok kirada oturuyor. Böyle bir yokluk, vahşet içerisindeyiz. İzmir’in mutlaka değişmesi gerekiyor” dedi.

“CHP’NİN İŞİNE AKIL ERMEZ”

CHP’nin İzmir’de aday sürecinin uzamasıyla ilgili olarak, “İsimler üzerine değil gördüklerim üzerine konuşurum. İzmir, kimsenin babasının malı ya da kimsenin amiral gemisi değil. İzmir, Atatürkçü, milliyetçi, vatanına milletine sahip insanların yaşadığı bir şehir ancak İzmir 30 yıldır aynı. En az bizim kadar İzmir’de yaşayan vatan millet sevdalısı CHP’li kardeşlerimizde bundan şikayetçi. İnşallah biz çıkardığımız aday ve yapacağımız çalışmalarla vatandaşımız bizi tercih edecek diye düşünüyorum” dedi. CHP’nin aday belirleyememesiyle ilgili olarak “CHP’nin işine çok akıl ermez. CHP, rektör seçilsin, cumhurbaşkanı atansın der. Onlar tartışırlar bir daha tartışırlar sonra bir daha tartışırlar. Onlar tartışsınlar biz hizmet yolundayız çalışmaya devam ediyoruz” ifadelerini kullandı.

“ADAYLARIMIZDAN DESTEĞİ EKSİK ETMEYECEĞİZ”

Seçim sürecine dair stratejileri aktaran Şahin, “Yerel seçimin şartları farklı. Yerel adaylarımız yapacakları yerel hizmetlerden bahsedecekler. Aslında bizlik söyleyecek çok bir şey yok. Ben büyük resimciyim. Ülkemizin dünyada nerede nasıl durduğuna önümüzdeki dönemde ve yüzyılda nasıl gözükmesi gerektiğine inanan biriyim. Adaylarımız yapacakları hizmetlerle öne çıkacaklar. Bizler perdenin arkasından yardım edeceğiz destek vereceğiz. Onlar adına onlara kefil olduğumuzu aktaracağız” dedi.

“KIRAN KIRANA GEÇSE DE CUMHUR İTTİFAKI LİDER OLACAK”

Seçimin kıran kırana geçeceğini düşündüğünü söyleyen Şahin, “Seçim, Cumhur İttifakı’nın açık ara liderliğiyle geçecek. Son dönemde yaşananların tam tersi bir şekilde geçecek. Türkiye’de hiçbir şeyin kendi başına oluşmadığı düşüncesinde olan bir Türk milliyetçisiyim. Geçen hafta camide imam öldürülmeye kalkışıldı dün kilise de biri vuruldu. Geçen hafta Irak’ta Türk askerine saldırı düzenlendi yirmi askerimiz şehit oldu. Hiçbir şey kendiliğinden olmuyor. İç siyasetinizi yönlendiren hadiselerde başka ülkelerin adamları tarafından yönlendirilmeye çalışıldığını düşünüyorum. Her şey üzerine algı operasyonu yapılıyor. Onlara göre yerimi, tarafımı, düşüncemi çerçevelendiriyorum. Cumhur İttifakı yönetimiyle son dönemdeki Türkiye’nin yerinin, konumunun bütün dünyada değiştiğine görüntüsünün farklı bir yere geldiğine inanıyorum. 2053 ve 2073’te Türkiye’nin küresel bir güç olacağına inanıyorum. Bütün dava arkadaşlarımı yol arkadaşlarımı 31 Mart’a kadar çalışmaya ve mücadele etmeye bekliyorum. Bütün İzmir’e de bize güvenmelerini ve inanmalarını rica ediyorum” dedi

Kaynak: Ege Telgraf