in ,

Büyükşehir’de MHP’li Şahin’in yerine o isim mi geliyor!

İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi MHP Grup Başkan Vekili Salahattin Şahin’in istifasının ardından yerine gelecek isim merak ediliyordu. O ismin Bergama Belediye Başkan Yardımcısı ve meclis üyesi Cüneyt Umutlu olacağı konuşuluyor

Yağmur Daştan- EGE TELGAF- Türkiye’de 14 Mayıs’ta gerçekleşecek olan genel seçim hazırlıkları tam gaz devam ediyor. Süreçte yer almak isteyen isimler de aday adaylığı için görevlerinden istifa ediyor. Bu isimlerden biri de İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Grup Başkan Vekili Salahattin Şahin’di. Milletvekili aday adayı olan Şahin, “14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak Genel Seçimlerde MHP İzmir 1. Bölge Milletvekili aday adaylığı başvurumu gerçekleştirmiş bulunmaktayım. 2019 Yerel seçimlerinden bugüne kadar Gaziemir Belediye Meclis üyeliği ve İzmir Büyükşehir Belediye Meclis üyeliği, MHP grup Başkan Vekilliği görevlerimden istifa etmiş bulunuyorum. Güzel İzmir’imize, vatanımıza, milletimize hizmet yolunda Milliyetçi Hareket Partisi’nin bir neferi olarak verilecek her türlü görevi yerine getirme azim ve kararlılığındayım” sözleriyle görevinden ayrıldığını duyurmuştu.

O İSİM Mİ GELİYOR?

Şahin’in istifasının ardından MHP Grup Başkan Vekilliği görevine gelecek isim merak ediliyordu. O ismin Bergama Belediye Başkan Yardımcısı ve İzBB meclis üyesi Cüneyt Umutlu olacağı konuşuluyor.

Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu Cumhur İttifakı Kontenjanı’ndan Belediye Meclis üyesi seçilen MHP’li Cüneyt Umutlu’yu Belediye Başkan Yardımcısı olarak atamıştı.

sukurer-ikinci-yuzyilda-demokrasinin-zamani-gelmistir

Şükürer: İkinci yüzyılda demokrasinin zamanı gelmiştir

baskan-selvitopu-uzerimize-dusen-gorevi-yapiyoruz

Başkan Selvitopu: Üzerimize düşen görevi yapıyoruz