in ,

Milli antrenörden otizmli çocuklara ücretsiz ders

Ahmet Bereket önderliğinde, Çağrı Spor Kulübü derneği otizm spektrum bozukluğu olan çocuklardan oluşan bir grupla birlikte evden çalışmalara başladı

milli-antrenorden-otizmli-cocuklara-ucretsiz-ders

1994 yılından bu yana faaliyet gösteren Çağrı Spor Kulübü derneği geçtiğimiz ay bir kere daha örnek çalışmaya imza attı ve otizm spektrum bozukluğu olan çocuklardan oluşan bir grup, Çağrı Spor derneğinde ücretsiz olarak çalışmalara başladı. Konu ile ilgili açıklama yapan Taekwondo Kickboks Milli hakemi ve Milli antrenörü Ahmet Bereket, “Çağrı Spor Kulübü derneği olarak kuruluş amaçlarımız arasında yer alan Türk sporuna en iyi şekilde hizmet edebilmek adına 26 yıldır aralıksız olarak yürüttüğümüz faaliyetlerimiz ile spor kulübü derneğimizde yetişen birçok sporcumuz Milli takımımıza hizmet etti. Bu süre zarfında, farkındalık oluşturma adına spor kulübü derneğimiz bünyesinde ücretsiz Taekwondo-Kickboks kursları, kadın dernekleri ile bağlantılı olarak bayanlara yönelik ücretsiz savunma kursları, şehit ve gazilerimizin geride kalan emanetleri olan eş ve çocuklarına yönelik olan ücretsiz kurslar ve birçok milli ve manevi alanda seminerler düzenledik. Bunlarla birlikte, şimdi de bu çalışmalarımıza ilave olarak otizm spektrum bozukluğu bulunan ve yaşları 8 ve 12 arasında değişen çocuklarımıza yönelik olarak sporcumuz ve aynı zamanda antrenörlerimizden olan Av. Suzan Yuşan ile birlikte salonumuzda çalışmalarımız başladık. Hepimizin bildiği gibi otizm genellikle ilk 3 yaşta başlayan ve hayat boyu devam eden, kişinin etrafıyla sözel ve sözel olmayan şekilde uygun ilişki kuramaması şeklinde ifade edebileceğimiz gelişimsel bir bozukluktur. Maalesef ki ülkemizde her 59 çocuktan biri otizm riski ile dünyaya geliyor. Türkiye’de 0-19 yaş arası otizmli çocuk ve genç sayısı 50 bine dayanmış durumda. Dolayısıyla bizde yarınlarımızın teminatı olan bugünün çocukları yarının gençleri olacak olan bu çocuklarımıza elimizden geldiğince sağlıklı yetişmelerine katkı vermek zorundayız. Bu düşünce ile yola çıktık ve inanıyoruz ki bu çalışmalar bizler gibi birçok kurumda yaygın hale getirilebilirse milletçe bu sorununda üstesinden hep birlikte geliriz” diye konuştu.
Virüs tedbirleri gereği spor salonlarının da kapalı olduğunu ifade eden Bereket, “Virüs salgını bitip yeniden çalışmaya başlayacakları günü sabırsızlıkla bekliyoruz. Asıl bizim bu çocuklarımızdan öğreneceğimiz çok şey var” dedi.

minibus-ve-otobusculerden-ucret-alinmayacak

Minibüs ve otobüsçülerden ücret alınmayacak

izsudan-aciklama-sehven-yapilan-islem-duzeltilmistir

İZSU’dan tasarruf uyarısı