in ,

Milyonlarca öğrenci için ilk ara tatil başlıyor

Öğrenciler, bugün yapılacak son dersten sonra 1 haftalık ara tatile çıkacak. Tatil 20 Kasım 2020 Cuma sona erecek.

okullar-acilinca-cocuklarda-koronavirus-vakalari-artti-mi-iki-kati-fark

Milli Eğitim Bakanlığı‘nca (MEB), 2020-2021 eğitim öğretim döneminin ilk ara tatili için okullarda son ders zili bugün çaldı.

Bakan Ziya Selçuk, Twitter hesabından yaptığı açıklamada okula dönüş sinyali verdi. Selçuk, “Tatilden sonraki süreçte hepimiz, yani tüm kademelerdeki öğrenciler ve tüm öğretmenler, okullarımıza dönmek temennisindeyiz.” dedi.

Bakanlık tarafından yeni eğitim öğretim dönemi, yeni tip corona virüs (Covid-19) salgını tedbirleri kapsamında TRT EBA, EBA ve canlı dersler kullanılarak uzaktan eğitim yoluyla 31 Ağustos’ta başlatılmıştı. Birinci aşamada, ana sınıfları ve ilkokul birinci sınıflar için 21 Eylül’de başlayan yüz yüze eğitimin ardından, ikinci aşamada, 12 Ekim’den itibaren ilkokullar, köy okulları, 8. ve 12. sınıflar, lise hazırlık sınıfları ile özel gereksinimli çocuklar; üçüncü aşamada ise 2 Kasım Pazartesi itibarıyla ortaokul 5. ve lise 9. sınıflarda yüz yüze eğitime geçilmişti. Birinci dönem ara tatili, 16 Kasım 2020 Pazartesi başlayacak ve 20 Kasım 2020 Cuma sona erecek. Bu kapsamda, okullarda ara tatil için son ders zili bugün çalacak.

Yarıyıl tatili ise 25 Ocak’ta

Ara tatilde öğretmenler, mesleki gelişim programlarına çevirim içi ortamda katılabilecekler. TRT EBA kanallarında ara tatilde telafi yapmak isteyen öğrenciler için dönem içindeki ders programlarının özet tekrarları yayınlanacak. Yarıyıl tatili ise 25 Ocak 2021 Pazartesi günü başlayacak ve 5 Şubat 2021 Cuma sona erecek.

van-depreminin-sembolu-yunusun-ablasi-elif-ve-aydaya-ablalik-yapacagim

Van depreminin sembolü Yunus’un ablası: “Elif ve Ayda’ya ablalık yapacağım”

İzmir’deki depremzedelere 60 milyon liranın üzerinde yardım yapıldı