in ,

Miniklerden tarıma farkındalık desteği

Salgın sürecinde tarıma olan ihtiyacın anlaşılmasının ardından Urlalı ilkokul öğrencileri ilçelerindeki tarım festivaline korkuluklarla destek oldu!

miniklerden-tarima-farkindalik-destegi

Korona virüs süreci tarımın ve gıdanın önemini tüm dünyada ortaya koydu. Yerel üretimin değerinin anlaşılmasının ardından Urla Albay Çolak İbrahimbey İlkokulu öğrencileri, her yıl tarıma ve tarımsal üretime olan ilgiyi arttırmak, tarımsal kalkınmayı sağlamak amacıyla düzenlenen Urla Oyuk (Korkuluk) Festivali’ne destek vererek bu duruma dikkat çekmek için harekete geçti. Öğrenciler hem akranlarına hem de topluma örnek olmak için ellerini taşın altına koyarak ilçelerinde düzenlenen festivale armağan etmek üzere kendi imkanlarıyla korkuluklar yapıyor. Pandemi sürecini evde geçiren minikler, boş durmayarak el emekleriyle farkındalık çağrısı yapıyor.

‘YÜZLERCE YAPTILAR’

Okul öğrencileri, öğretmenleri ve idarecileri, tüm dünya kritik bir süreçten geçerken yarın için neler yapılabileceğini düşünerek tarıma dikkat çekmeye karar verdi. Okul Müdürü, Selçuk Tutar, pandemi sürecinde ülkelerin tarım alanının gücü kadar güçlü olduğunu gördüklerini söyleyerek, öğrencilerin bu anlamda harekete geçmesinin çok önemli olduğunu vurguladı. Öğrencilerimiz o minik elleri hazırladıkları korkuluklar ile hem tüm insanlığa dayanışmanın en iyi örneğini sunuyorlar diyen Tutar, “Evde aileleriyle, kendi ellerindeki malzemeleriyle birçok korkuluk yaptılar. Bunu yaparken de dolayısıyla miniklerimiz kendi başlarına üretimin keyfini yaşadı, yaşıyor. Öğrencilerimiz şimdiden yüzlerce renk renk, desen desen, farklı farklı korkuluk yaptı. İnşallah Ağustos ayında yapılacak olan bu festivalde çocuklarımızın hazırlamış oldukları bu korkuluklar sergilenecek, böylelikle küçük büyük herkesin ülkemiz için bir şeyler yapabileceği ortaya konmuş olacak. Yakın dönemde üretilen her oyuğu köyümüze götürerek festival yetkililerine teslim edeceğiz” dedi.

‘EN GÜZEL YERDE SERGİLENECEK’

Barbaros Köyü Muhtarı Barbaros Ersan da, çocukların verdiği desteğin çok önemli ve değerli olduğunu vurgulayarak, “Miniklerimiz yaşlarından da büyük bir sorumluluk alarak harekete geçmiş. Bu zor günlerde çocuklarımızın bizlere destek olmak amacıyla yapmış oldukları bu oyuklar bizim için çok değerli. Biz de onların emek emek işledikleri bu eserleri, köyümüzün en güzel yerinde sergileyeceğiz” diye konuştu.

Utkucan Akkaş / Özel Haber

baronun-atadigi-avukat-cocuklara-cinsel-istismarda-bulundu

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı

yerel-yonetimler-reformuna-ihtiyac-var

Başkan Soyer’den minarelerden şarkı çalınmasına sert tepki!