Altay’da devir iptal: Yeni yatırımcı arayışı başladı Altay’da devir iptal: Yeni yatırımcı arayışı başladı

Montella, Avusturya'nın çok agresif ve pres yapan, geçiş pozisyonlarında etkili bir takım olduğunu belirterek, "Bana kulübü anımsatıyorlar" dedi ve rakiplerini övdü.

Avrupa Şampiyonası'nda sadece bir İtalyan teknik direktörün kaldığının hatırlatılması üzerine Montella, "Keşke 4 İtalyan hocanın da buraya kadar gelebilseydi" dedi. Genç oyuncu Kenan Yıldız'ı öven Montella, onun hızı, tekniği ve becerilerini takdir ettiğini belirtti, ancak son maçta gol şanslarının pek iyi gitmediğini söyledi.

Geçtiğimiz mart ayında Avusturya'ya karşı oynadıkları hazırlık maçındaki büyük mağlubiyetlerinin hatırlatılması üzerine Montella, ilk yarının eşit geçtiğini ancak ikinci yarıda düşüş yaşadıklarını ve bunun üstesinden gelemeyerek ağır bir mağlubiyet aldıklarını dile getirdi.

Takımının üretkenliğine vurgu yapan Montella, UEFA istatistiklerine göre grup aşamasında gösterdikleri performansı değerlendirdi ve daha fazla skor üretebileceklerini söyledi. Maçlarda fazla sarı kart görmelerinin taktiksel bir durum olmadığını belirten Montella, yarınki maça kaptanlarının olmadan çıkacaklarını ve bu durumun kendilerini rahatsız ettiğini ifade etti.

Son olarak, duyguların işlerine engel olmaması gerektiğini vurgulayan Montella, Avusturya'nın ve kendi takımlarının güçlü yönlerini bildiklerini ve neler yapabileceklerini bildiklerini sözlerine ekledi. Taraftarlardan da desteklerini beklediklerini belirtti.

Montella, basın toplantısını taraftarların yarınki maçta büyük bir coşkuyla arkalarında olacağı umuduyla tamamladı.

Kaynak: İHA