Montella, BVB Dortmund Stadyumu'nda inanılmaz bir Türk taraftar topluluğuyla karşılaştıklarını ve bu galibiyetin taraftarlar için en güzel hediye olduğunu ifade etti. 50 yıllık yaşamında birçok özel ana tanık olduğunu ancak bu galibiyetin kendisi için en özel anlardan biri olduğunu söyledi.

İlk Hedef Turu Geçmek

Montella, bu galibiyetin kendileri için çok önemli bir başlangıç olduğunu ve ilk defa Avrupa Şampiyonası gruplarına galibiyetle başladıklarını vurguladı. İlk hedeflerinin turu geçmek olduğunu ve bunu başarmak için adım adım ilerleyeceklerini söyledi. Son dönemde birçok ilke imza atan milli takımın, Hırvatistan ve Almanya'daki galibiyetlerini hatırlatarak bu tür başarıların adım adım geldiğini ve ilk hedefin turu geçmek olduğunu tekrarladı.

Portekiz Maçı Hedefi

Portekiz maçıyla ilgili de konuşan Montella, Portekiz'e karşı resmi bir maçta hiç galip gelemediklerini ve en büyük dileklerinin bu maçı kazanmak olduğunu söyledi. Bugünkü galibiyeti kutladıktan sonra yarından itibaren Portekiz maçına konsantre olacaklarını ve fiziksel ve zihinsel olarak maça hazırlanacaklarını ifade etti.

Serdar Aziz'in yeni takımı belli oluyor: Transfer açıklanmak üzere Serdar Aziz'in yeni takımı belli oluyor: Transfer açıklanmak üzere

Hakan Çalhanoğlu Övgüsü

Montella, Hakan Çalhanoğlu'nun muazzam bir futbolcu olduğunu ve bu sezon bunu birçok kez kanıtladığını söyledi. Forvetsiz oynadıkları için eleştirilen takımlarının aslında çok ofansif bir futbol oynadığını ve kanat ve beklerinin çok ofansif oyuncular olduğunu da vurguladı. Kaptan Hakan Çalhanoğlu'nun iki stoper varken bu kadar iyi defansif performans göstermesini beklediklerini ancak bu kadar iyi olacağını tahmin etmediklerini söyledi. Montella, Inter'de 3 stoperle oynayan Çalhanoğlu'nun burada ne kadar büyük bir futbolcu olduğunu bir kez daha gösterdiğini ifade etti.

Kaynak: İHA