Çeşme Kales, Ennio Morricone'nin destansı müzikleriyle büyülendi. 3 Temmuz’da gerçekleşen konserde, 37. Uluslararası İzmir Festivali kapsamında, tümü kadınlardan oluşan Ensemble Le Muse, Şef Andrea Albertini yönetiminde sahne aldı. Türk Çellist Pelin Odabaşı'nın etkileyici performansıyla birlikte, Morricone'nin unutulmaz eserlerinden örnekler sunuldu.

Bakan Kurum: "2025'e kadar afetzedelerin evlerine kavuşması hedefleniyor" Bakan Kurum: "2025'e kadar afetzedelerin evlerine kavuşması hedefleniyor"

Gecede, Morricone'nin film müziklerinden sahneler ve bu eserlerle ilgili kısa bilgiler de izleyicilere sunuldu. Seyirciler, sinemanın kült filmlerini yeniden hatırlama ve bu efsanevi müzikleri canlı olarak dinleme şansı buldular. Konserin solistleri arasında yer alan soprano Daniela Placci ve "Morricone'nin Dünyadaki Sesi" unvanını taşıyan Susanna Rigacci, geceye ayrı bir renk kattılar. Konserin sonunda her iki başarılı soprano da teşekkür şarkıları seslendirdi.

İzmir Kültür Sanat ve Eğitim Vakfı (İKSEV) tarafından düzenlenen 37. Uluslararası İzmir Festivali, Eczacıbaşı Topluluğu'nun ana sponsorluğunda gerçekleştirildi. Konser, 6 Temmuz 2024 Cumartesi akşamı saat 21.00'de Çeşme Kalesi'nde devam edecek. İstanbul Polonya Başkonsolosluğu ve İzmir Fahri Konsolosluğu iş birliğiyle düzenlenecek olan Marcin Dylla klasik gitar konseri ile festival, müzikseverlere unutulmaz bir gece yaşatmaya devam edecek.

Kaynak: Bülten