in ,

‘Muhalefet etmektense çalışma yapsınlar…’

Kiraz’daki su sıkıntısının çözümü için mücadele verdiklerini belirten CHP’li ilçe başkanı Çetinkaya, “Kuyular bir bir açılıyor” dedi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kiraz İlçe Başkanı Yücel Çetinkaya, ilçede uzun süredir sıkıntılara neden olan su sorunun çözümü için İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin harekete geçtiğini duyurdu. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in ilçe ziyaretinin ardından Aydoğdu köyünden start verdiği içme suyu sondaj kuyularının bir bir açıldığını belirten Başkan Çetinkaya, “Aydoğdu, Çömlekçi, Çanakçı,Veliler, Yeniköy, Çayağzı Tekke, Avunduruk, Karaburç, Sarıkaya,Suludere, Yağlar yeni kuyularla su sıkıntısına son buluyor. Ayrıca Kiraz’in en büyük köyü olan Karaburç köyüne de 8 kilometrelik iletim hattı ve yeni sondajlar yaparak 50 yıllık sorun kökten çözüme kavuşuyor” dedi.
“Su sorunu sadece dün oluşmuş bir sorun değil, çok uzun zamandır mücadele ettiğimiz bir problem” diyerek sözlerini sürdüren Başkan Çetinkaya, “Bölge olarak yeraltı suyu bakımından çok zengin değil. Tunç Başkanımız, sondaj açma ve depolara iletim hatları yapılması gibi birçok çalışmanın yapılmasını sağladı. Su maalesef ki sadece bizim değil, dünyanın sorunu. Muhalefet yapılmak istenildiğinde akıllara ilk su gelir. Muhalefet etmek isteyen bölgenin yapısına bakmaz, ‘Su sorunu var, çözülmüyor’ der. Ancak bunları söylerken o sorunun çözümü için yapılan bir çalışmanın olup olmadığına bakmak gerekir. Suyun, elektriğin siyaseti olmaz. Hükümete de burada büyük iş düşüyor. Ayrıca burada yerel yönetimlerin de bilinçsiz sulamayı engelleyecek çalışmalar yapması lazım. Muhalefet etmektense bu konuda çalışmalar yapılırsa bu işler daha hızlı çözülür” diye konuştu.

Yağmur Gülü / Özel Haber

izmirin-koronavirus-asisi-raporu-kac-kisi-tam-asilandi-kac-doz-asi-vuruldu

İzmir’in koronavirüs aşısı raporu! Kaç kişi tam aşılandı, kaç doz aşı vuruldu?

altin-ve-dovizde-yeni-rekor-ne-kadar-oldu

‘İstikrar ve güven yok önümüzü göremiyoruz!’