in ,

Muhsin Yazıcıoğlu’nun ölümünde FETÖ parmağı mı var? İddianame…

Muhsin Yazıcıoğlu ile 5 kişinin ölümüne ilişkin soruşturmaya, FETÖ’nün talimatıyla müdahale ettiği öne sürülen 17 kişi hakkında iddianame hazırlandı

muhsin-yazicioglunun-olumunde-feto-parmagi-mi-var-iddianame

Muhsin Yazıcıoğlu ile 5 kişinin ölümüne ilişkin soruşturmaya, FETÖ‘nün talimatıyla müdahale ettiği öne sürülen 17 kişi hakkında iddianame hazırlandı.

İddianamede, Yazıcıoğlu’nun vefatıyla ilgili soruşturmada, FETÖ’nün amaç ve menfaatleri doğrultusunda usulsüz birçok işlem yapıldığı bilgisi yer aldı.

Kahramanmaraş Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, Muhsin Yazıcıoğlu’nun vefatıyla ilgili soruşturmada, kurgu mahiyetinde gizli tanık ifadeleri ve ortam dinlemesi ile zorlama deliller oluşturulduğu, aynı zamanda yaşamını yitirenlerin yakınlarının acılarının istismar edildiği vurgulandı.

Mütalaada, aralarında eski Kahramanmaraş Valisi Tanılır’ın da bulunduğu 3 sanığın “görevi kötüye kullanma” suçundan cezalandırılmaları istendi.

Eski emniyet müdürü Necdet Çelikbilek’in “ihmali davranışla görevi kötüye kullanma” suçundan cezalandırılması talep edildi, 5 sanığın beraati istendi.

AA

2003-turkiye-mankenler-kralicesi-asli-basin-olumunun-ardindan-istinafa-giden-beraat-kararlari-bozulmadi

2003 Türkiye Mankenler Kraliçesi Aslı Baş’ın ölümünün ardından istinafa giden beraat kararları bozulmadı

izmirde-izsu-calismasi-sirasinda-bir-isci-gocuk-altinda-kaldi

İzmir’de İZSU çalışması sırasında bir işçi göçük altında kaldı